Амкар Перм с Петър Занев в редиците си победи Зенит Санкт Петербург с минималното 1:0 в двубой от 19-ия кръг на руското първенство. Победното попадение реализира Роланд Гиголаев в 33-ата минута на срещата. Петър Занев се отчете с жълт картон.

Гостите започнаха активно мача, но Амкар съумя да реализира попадение в 33-ата минута, когато Гиголаев беше на точното място и успя да се разпише във вратата на Лодигин.

В края на полувремето отлично спасяване на Лодигин спаси Зенит от втори гол след удар на Комолов.

През втората част и двата тима имаха възможност да стигнат до попадение, но това не се случи и Амкар спечели двубоя.

След този успех Амкар е на 5-ото място с актив от 30 точки, а Зенит е трети и изостава вече на 5 точки от лидера Спартак Москва и с мач повече.