Левски Чикаго спечели четвърта поредна шампионска титла в своята кратка, но пълна с трофеи история, пише chicago.bg.

“Сините” от Чикаго победиха с 4:1 в директен двубой за първото място румънския тим Триколори.

Още в 1-та минута на двубоя българите откриха резултата, след страхотен извеждащ пас по лявото крило на Ивалин Гунчев към Владимир Вукайелович, последният отбеляза за 1:0.

В 8-та минута Росен Каптиев стреля централно срещу вратаря в долния десен ъгъл за 2:0. Десет минути по-късно, Владимир Вукайелович извади успоредна на вратата топка извън наказателното поле на Ивайло Иванов. Той овладя и забоде кълбото в далечния ъгъл на вратата за 3:0. Така завърши първата част, с класическа преднина за българите.

С началото на втората част главния съдия отсъди дузпа за нарушение на сърбина Михаило Добрасинович. Румънците бяха точни от бялата точка и вкараха почетното попадение за 3:1. На следващата атака, комбинация между Вукайелович и Мирослав Манолов, завърши с гол за последния, за 4:1.

За Левски Чикаго турнирът за Купата на лигата започва на 22 октомври. Българите са поставени и ще се изправят срещу победителя от двубоя Селтик – Рейнджърс.