Димитър Макриев и Марио Кирев играха като титуляри за Неа Саламина при равенството 3:3 с Олимпиакос Никозия като гост в първа осминафинална среща от турнира за Купата на Кипър.

Макриев откри резултата за своя тим в 8-ата минута, като завърши атака на Серхио и Нур. Нур буквално сложи топката на крака на Макриев в малкото наказателно поле и опитният българин не сбърка, за да изведе тима си напред.

В 33-ата минута словенецът Давид Полянец удвои преднината на гостите от Ларнака.

В началото на второто полувреме обаче Йоан Трибо върна две попадения за столичния отбор, след като се разписа в 50-ата и в 52-ата минута за 2:2.

В 64-ата минута Макриев пропусна да вкара своя втори гол, а в 71-ата минута беше и заменен.

Все пак Неа Саламина излезе напред в резултата в 87-ата минута, когато Карлао се разписа за 3:2. В последната минута на двубоя Мигелито реализира за 3:3.
Всичко в осминафиналната среща ще се реши на реванша в Ларнака на 28-и февруари.