Българският наставник Димитър Димитров-Херо остана единственият оцелял роден специалист в турнира за Купата на Казахстан след изиграването на 1/8-финалите. В своя мач бургазлията и неговият Иртиш надделяха с 3:2 след продължениянад водения от Стойчо Младенов Кайсар.

Срещата беше изключително драматична и премина през два пълни обрата, за да може накрая клубът от Павлодар да се класира за топ 8. Именно Иртиш поведе в резултата след половин час игра, когато точен беше котдивоарецът Исмаел Фофана. След почивката Кайсар хвърли всички сили и изравни от дузпа. В 66-ата Дурман Нарзилдаев реализира наказателния удар, а четвърт час преди края тимът на Младенов остана с човек по-малко заради червен картон на Сахалбаев.

Въпреки това 5 минути по-късно Кайсар изненадващо излезе напред – Елжас Алтънбеков вкара за 2:1 и сякаш гостите можеха да удържат преднината си. Исмаел Фофана бързо разпръсна тези надежди с изравнително попадение в 83-ата минута.

Бразилецът Родриго Антонио се оказа печелившият коз в ръката на павлодарци, като реализира победния гол в 110-ата минута.

По-рано днес Астана на Станимир Стоилов отпадна от турнира след загуба 1:2 от втородивизионния Жетису.