Една победа и две загуби записаха българските треньори в първия кръг на сезона в Казахстан.

Георги Дерменджиев дебютира с успех начело на Ордабаси след 2:1 над гостуващия отбор на Шахтьор Караганди. Тунггишбайев и Нагаев реализираха головете за тима на бившия треньор на Лудогорец, а между тях Кожашевич вкара за Шахтьор.

Кръгът обаче не се оказа добър за Стойчо Младенов и Никола Спасов. Младенов и през този сезон е начело на Кайсар, но тимът му загуби с 0:1 от Актобе след попадение на Какимов в 75-ата минута.

В дебюта на Никола Спасов пък Кижил-Жар допусна поражение с 1:2 като гост на гранда Кайрат. Михаил Венков записа цял мач за тима на Спасов, който откри в 26-ата минута чрез Пуношевац. Тимът бе близо до сензационен успех, но Исаел и Ахметов обърнаха с попадения в 80-а и 88-а минути.