Българският нападател Валери Божинов се прояви в най-добра светлина за своя тим Лозана. С родния играч в редиците си отборът от едноименния град елиминира с 3:1 Пайде Мьолин в турнира за Купата на Швейцария.

ПОПАДЕНИЕТО НА БОЖИНОВ ВИЖТЕ ТУК!

Интересно е да се спомене, че Пайде всъщност е собственост на халфа на Барселона Иван Ракитич, а треньор е неговият брат – Деян.

Божинов откри резултата за Лозана в 25-ата минута, когато получи перфектно подаване в наказателното поле, укроти на гърди, а после с акробатичен изстрел от въздуха прати топката под гредата – 1:0.

Мьолин изравни резултата в 36-ата минута чрез Джордже Ивеля, но през втората част нови два гола за Лозана оформиха успеха. Бенямин Кололи беше точен от дузпа в 63-ата минута, а три минути преди края Йоел Гайсман сложи точка на спора с плътен шут по тревата от 20-ина метра.