Верона победи градския съперник Киево с минималното 1:0 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия А като съхрани надеждите си за спасение от изпадане.

През първата част играта бе равностойна и нито един от съперниците не успя да реализира някои от създадените положения.

В 52-ата минута на срещата Антонио Карачоло беше точен като се разписа след асистенция на Даниеле Верде.

До края на мача "летящите магаренца" опитаха всичко, за да стигнат до ремито, но така и не успяха да преодолеят противниковата отбрана и съперниковия вратар.

След успеха си Верона остава в опасната зона, но измести временно Кротоне от 18-ата позиция с 22 точки и изостава само на една от Сасуоло и СПАЛ. Киево е 14-и с 25 точки.