Отборът на Специя постигна исторически първи успех в елита на италианския футбол, а още по-приятното е, че българинът Андрей Гълъбинов бе главният „виновник” за това. Таранът се разписа в 29-ата минута при визитата на Удинезе, след като засече центриране на Джеси, а в добавеното време на срещата реализира и втори гол, който тотално пречупи тима от Удине, за да може Специя да вземе победата с 2:0 при гостуването си. Тогава вратарят Рафаел изрита силно напред топката към Гълъбинов и той пое преди центъра, а всички играчи на Удинезе бяха в полето на Специя.

Българинът напредна и с удар по земята матира стража на "бианконерите" между краката.

В 66-ата минута пък Терзи от гостите бе изгонен за втори жълт картон и те трябваше да играят близо половин час с човек по-малко, но това не им попречи да вземат успеха.

Победата донесе първи три точки за Специя през сезона и отборът е на 11-ото място, докато Удинезе записа втора загуба и дори няма отбелязан гол през новия сезон.