Отборът на Интер постигна категорична победа с 4:0 при домакинството си на Каляри от 33-ия кръга на Серия А. Това бе първия успех за „нерадзурите“ от три мача насам. С него те изместиха Рома от третото място в класирането, но следва да се има предвид, че „римските вълци“ са с мач по-малко.

Същевременно Каляри е 14-и с 32 пункта.

Попаденията за изразителната победа на Интер реализираха Жоао Кансело, Мауро Икарди, Марсело Брозович и Иван Перишич.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Интер. „Нерадзурите“ влязоха в мача ударно, след като поведоха още в 3-ата минута, а след това заредиха още добри атаки, при които като по чудо не паднаха още голове.

Домакините получиха право да изпълнят фаул отляво по атаката си от опасна позиция. Жоао Кансело се нае с изпълнението и майсторски откри за 1:0.

Добър шанс се разкри пред Ян Карамо в 13-ата минута. Той достигна до едно подаване и от границата на наказателното поле насочи топката, но встрани от вратата.

Интер и Каляри

източник: Gulliver/Getty Images

Същият играч бе на косъм от това да запише името си сред голмайсторите в 21-ата минута. След като овладя едно центриране в пеналта, той шутира, но нацели напречната греда.

В първата минута на добавеното време Карамо все пак вкара топката в мрежата на Каляри, но попадение не бе зачетено, тъй като преди това страничният рефер бе вдигнал флага си.

Второто полувреме започна по аналогичен начин на първото и „синьо-черните“ отново нанизаха бърз гол. Голямата звезда на Интер Мауро Икарди получи страхотен извеждащ пас и с хладнокръвен изстрел покачи на 2:0.

Интер нанесе своя съкрушителен удар след час игра. Марсело Брозович получи топката точно на границата на наказателното поле и без никакво време за губене нанесе топовен изстрел, влетял ниско в  левия ъгъл на вратата на Каляри.

Крайното 4:0 оформи Иван Перишич след прецизен изстрел от средна дистанция.

В следващия кръг Интер е гост на Киево, а Каляри посреща Болоня.