Съвсем доскоро спасението на Кротоне, в който играе българският национал Александър Тонев, изглеждаше абсолютна мисия невъзможна. Но с упорство и силни игри, малкият отбор набра инерция и се доближи само на точка от спасителния бряг.

Това стана след победата у дома над Удинезе в 36-ия кръг на Серия А с 1:0. В този двубой родният национал остана сред неизползваните резерви, но и без него съотборниците му изковаха важните три точки.

Единственото попадение в този мач падна след само 18 минути игра. Тогава Марсело Трота проби полевия фланг и намери перфектно в наказателното поле Маркус Роден, който с мощен шут прониза мрежата.

До края и нахъсаните домакини, и мислещите само за отпуската си по плажовете гости не успяха да стигнат до повече попадения. Всъщност, Кротоне вкара топката в мрежата в 68-та минута, но попадението беше отменено заради засада.

Това обаче не се оказа фатално за амбициите на тима за победа. След нея домакините вече са с 31 в актива си, само с една по-малко от Емполи, който последен е над чертата и с две по-малко от Дженоа.

Всъщност, за да може Кротоне да е близо и до Дженоа в класирането, голяма заслуга имаше отборът на другия българин в Серия А Ивайло Чочев - Палермо. Сицилианците, макар и отдавна отпаднали, надделяха с 1:0 над "грифоните" на своя "Ренцо Барбера".

Чочев започна титуляр в този мач и престоя пълни 90 минути на терена. И той имаше дейно участие за попадението. В 13-та минута след една избита от корнер топка, той игра с глава и я прати в наказателното поле. Там Андреа Рисполи също игра с глава, вратарят на Дженоа подходи нехайно и я улови едва зад голлинията си.

Това куриозно и дори нелепо попадение се оказа единствено в двубоя, като благодарение на него генуезците ще имат доста напечени два двубоя до края на сезона в Италия. Това се отнася и за Емполи, който падна с 2:3 от играещия за едното нищо тим на Каляри.