Отборът СПАЛ спря серията от шест поредни успеха на Фиорентина в Серия А. В двубоя от 32-ия кръг двата състава направиха 0:0.

„Виолетовите“ категорично бяха по-активният тим на терена. Те диктуваха събитията и задаваха темпото в целия мач, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на съперника.

Същевременно направи впечатление, че за трети пореден мач и общо четвърти от началото на сезона Петко Христов бе на резервната скамейка за Фиорентина.

При все поделените точки, Фиорентина изпусна възможността да изпревари Милан на шестата позиция (52), преди изиграването на мача на „росонерите“ от кръга. „Виолетовите“ останаха седми с 51 пункта. СПАЛ е 17-и с 28.

Първата по-интересна ситуация в двубоя дойде в 13-ата минута. Джовани Симеоне опита да отклони един пас, но той се оказа твърде дълъг и така вратата на гостите не бе застрашена.

В 27-ата минута Рикардо Сапонара получи много хитър пас в пеналта, но защитник успя да пресече опасността, чистейки в корнер.

Фиорентина спретна още две обещаващи атаки до края на първата част. Първо в 41-ата минута Федерико Киеза овладя добро подаване и от границата на наказателното поле шутира, насочвайки топката към горния десен ъгъл. Стражът обаче отгатна идеята на играча на Фиорентина и изби в корнер, след който не произлезе нищо. В 43-ата минута Марко Бенаси опита пас към Симеоне, който обаче бе твърде силен и планът не бе доведен до успешен край.

След почивката СПАЛ опита да създаде опасност, но пас на Мирко Антенучи се оказа твърде силен и така всичко бе пресечено още в зародиш.

В 78-ата минута Кристиано Бираги получи в наказателното поле и шутира, но над напречната греда.

До края на двубоя Фиорентина натисна съперника си още по-осезаемо. Жил Бащиао Диаш овладя много хубав пас в наказателното поле и без да се бави отправи удар, който обаче бе спасен от Марет в 85-ата минута.

Няколко минутки след това отново същият играч бе близо до отбелязване, но топката като по чудо не се оплете в мрежата му, а излезе в аут.

Във втората минута на продължението на срещата Пацела пое на границата на пеналта, но насочи топката над напречната греда.