Отборът на Палермо с Ивайло Чочев в редиците си не успя да удържи победата срещу гостуващия Емполи в 3-ия кръг на Серия Б. Драматичен гол на Франческо Капуто от дузпа дълбоко в добавеното време фиксира крайното 3:3, което е втори пореден хикс за сицилианци в битката им към промоция в Серия А.

Чочев пак бе титуляр за „розанерите”, но очевидно двата мача, които изигра с българския национален отбор през миналата седмица оказаха влияние и той бе заменен още в 58-ата минута.

Палермо отказал общо 25 милиона евро за свои играчи

Началото на мача беше повече от успешно за Палермо. В 10-ата минута Тиаго Чонек откри резултата за домакините, а само четири минути по-късно бразилецът Игор Коронадо удвои аванса на тима, воден от Бруно Тедино.

Възпитаниците на италианския треньор явно подцениха сериозно Емполи, който върна едно попадение  чрез Лоренцо Шимич в 24-ата минута.

Ситуацията за Палермо се влоши още повече през второто полувреме. В 54-ата минута Капуто изравни за 2:2 и това принуди Тедино да взима спешни мерки. Ходовете на треньора дадоха резултат и в 77-ата Един Гнаоре отново изведе Палермо напред – 3:2.

Впоследствие сицилианци взеха грешното решение да се върнат назад и да пазят преднината си. Така в добавеното време Андреа Рисполи предизвика дузпата, която Капуто с огромно хладнокръвие превърна в гол – 3:3.

Палермо остава непобеден след първите три кръга, в които има 5 точки. Лидер е тимът на Карпи с пълен актив от 9.