Отборът на Сасуоло прекъсна серия от шест мача без успех в Серия А, побеждавайки Сампдория като домакин с 2:1 в двубой от 32-я кръг на италианския шампионат. Сасуоло заема 14-о място във временното класиране с 35 точки, а Сампдория е 10-и в подреждането с 45 точки.

Гостите откриха в 28-ата минута чрез Патрик Шик, който се разписа за 1:0, след като топката се отби в тялото му при удар на Матиас Силвестре.

В началото на второто полувреме Сасуоло изравни за 1:1. В 49-ата минута Антонино Рагуса вкара чудесно попадение след като получи от Лоренцо Пелегрини.

Домакините успяха да поведат в 56-ата минута. Франческо Ачерби надскочи защитата на Сампдория и бе точен за 2:1, което донесе трите точки за Сасуоло.