Рома победи Фрозиноне като гост с 3:2 в двубой от 25-ия кръг на Серия А. Домакините успяха да открият резултата, а след това и да изравнят до 2:2, но в крайна сметка загубиха двубоя.

Домакините откриха резултата с доста куриозен гол на Циано, който стреля отдалеч, топката беше парирана от Олсен, но от ръцете му влетя в мрежата. Отново той пропусна да удвои резултата само 6 минути по-късно. Рома отвърна с удар на Ел Шаарави в 14-ата минута, но вратарят на домакините Спортиело се справи великолепно с удара.

Въпреки усилията на домакините Рома обърна резултата с два гола в 30-ата и 31-ата минута. Първо Джеко се пребори за топката в наказателното поле и матира вратаря с помощта и на страничния стълб, а минута по-късно Пелегрини стигна първи до избита топка след удар на Ел Шаарави и не остави шансове на Спортиело.

В 68-ата минута отлична работа на бранител на Рома не позволи на удар на Пинамонти да навести мрежата на Олсен. Все пак Фрозиноне изравни резултата в 80-ата минута, когато авторът на първото попадение Циано намери Пинамонти и той не остави шансове на вратаря, за да направи резултата 2:2.

Пет минути по-късно Олсен спаси опасен удар на Трота. В добавеното време асистенция на Ел Шаарави към Джеко позволи на последния да донесе трите точки в полза на Рома.

След този успех Рома е на 5-ото място с актив от 44 точки, а Фрозиноне е на 19-ото (предпоследно) място с едва 16.