Интер допусна изненадваща загуба  и то като домакин в първенството на Италия. Наказа го Удинезе -  1:3 в мач от 17-ия кръг. Така има сериозна вероятност лидерът да изпусне първата позиция след мачовете на основните си пресладвачи Наполи и Ювентус. Интер има 40 точки, Наполи е с 39 и предстоящо гостуване /от 19 ч/ на Торино, а Юве е с 38, като гостува в неделя  от 16 ч.на Болоня.

Удинезе пък се изкачи до 11-ата позиция, като има 21 точки и мач по-малко.

Гостите от Удинезе първи стигнаха до гол. В 14-ата минута Лазаня се възползва от перфектната асистенция на Видмер и откри в полза на фриуланите – 0:1.

Интер обаче реагира незабавно. Кандрева центрира топката и Икарди я пое, за да се освободи с едно движение и да я изпрати в мрежата на гостите за 1:1. А беше изминала само една минута от първия гол в мача...

Интер продължи да натиска и пропусна три изгодни положения чрез Кандрева, Брозович и Перишич. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

„Нерадзурите” и след почивката бяха по-активният отбор, но вместо гол във вратата на Удинезе последва такъв във вратата на лидера.

В 57-аат минута при центриране топката срещна ръката на защитника Давиде Сантон, а реферът Мариани бе напът да подмине ситуация в наказателното поле на Интер, но след преглед на повторенията от системата VAR промени решението си и посочи балата точка. От дузпата, изпълнена чак в 61-ата минута, последва неспасяем гол на Родриго де Паул, който с великолепен удар на остави шансове на Ханданович – 1:2.

В 68-ата минута Скриниар тресна гредата на вратата на гостите, но неволите за Интер продължиха и след това.

При една контра на Удинезе чехът Антонин Барак бе изведен на два метра пред голлинията и макар да не уцели добре топката, я изпрати неспасяемо в обратния на вратаря ъгъл за 1:3 в 77-ата минута, което се оказа и крайният резултат.