Българският защитник Петко Христов игра цял мач за младежкия отбор на Фиорентина на турнира Чита ди Виньола срещу връстниците им от СПАЛ Ферара. Тимът от Флоренция използва турнира, за да даде шанс на някои момчета от наборите 1999, 2000 и хора, които са на проби и в крайна сметка отстъпи с 1:2.

Въпреки това отборът на Фиорентина поведе в резултата, но след почивката допусна два гола- един от дузпа и един от свободен удар, като и в двата случая нарушенията бяха на най-малкия в тима Туре, който играе като дефанзивен халф.

За Петко Христов това е втори мач за отбора Примавера.

Преди няколко дни той игра 75 минути на много добро ниво при успеха с 3:0 над Чезена.

Тази сутрин Петко беше пратен да тренира с мъжкия отбор, което беше и неговото първо занимание под ръководството на треньора Стефано Пиоли. Очаквано, Христов беше поставен в отбора на резервите, но въпреки това при двустранната игра успя дори и да се разпише с далечен удар./БТА