Наполи записа солидна победа над Удинезе в мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. Домакините се наложиха с категоричното 3:0 и по този начин намалиха преднината на втория Рома само на две точки.

По-рано днес „римските вълци“ направиха грешна стъпка при домакинството си на Аталанта, завършвайки при резултат 1:1.

И трите гола за тима от Неапол паднаха през второто полувреме. Резултатът на „Сан Паоло“ бе открит само три минути след началото на втората част. Жоржиньо намери с отличен пас Драйс Мертенс пред наказателното поле, холандецът овладя и след като обработи топката, я прати в мрежата с техничен удар.

В 63-ата минута Алан се възползва по отличен начин от грешка в центъра на отбраната на Удинезе, открадна коженото кълбо и за втори път остави безпомощен стража на гостите. Третото попадение бе дело на Хосе Мария Кайехон в 72-ата минута. Испанецът се разписа с удар по диагонала.

Наполи събра актив от 70 точки, десет по-малко от лидера Ювентус и само две от втория Рома. Удинезе остава в средата на таблицата – 11-та позиция и актив от 40 точки.