Отборът на Милан победи с 2:0 като гост Каляри в двубой от 18-ия кръг на Серия А. И двата гола за "росонерите" отбеляза шведската мегазвезда Златан Ибрахимович, който не се беше разписвал от ноември месец.

17 снимки

Гостите стартираха по-активно и получиха право да изпълнят дузпа още в седмата минута за нарушение срещу Златан Ибрахимович. Именно шведът се нагърби с изпълнението и реализира за 1:0. До края на първата част положенията не бяха много и пред двата тима.

Милан бързо си върна инициативата и в 52-ата минута стигна до второ попадение. Негов автор стана отново Златан Ибрахимович, който получи топката от Калабрия на границата на наказателното поле, напредна и стреля.

Със спечелените нов три точки "росонерите" отново се изкачиха до първото място в Серия А, с актив от 43 точки, на 3 пред градския съперник Интер. Каляри, от своя страна, останаха едва 17-ти и с цели 6 поредни загуби във всички турнири.