Българският национал Александър Тонев вкара първия гол за Кротоне в контролната среща с Каляри, която завърши 2:2.

Тонев игра 83 минути, след което беше заменен.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута, но в 29-ата Тонев изравни. Българинът получи дълъг пас от ляво, застигна топката буквално на аутлинията и стреля от този невъзможен ъгъл, а вратарят на гостите не се ориентира и си довкара топката в мрежата.

Само 9 минути по-късно от фаул на границата на наказателното поле Андреа Барберис направи обрат - 2:1 за Кротоне. Каляри стигна до 2:2 от дузпа през второто полувреме.

Освен гола Тонев имаше още две чудесни възможности да се разпише, но ударите му не бяха точни. В средата на второто полувреме той подаде чудесно на румънеца Стоян, който обаче също не намери целта./БТА