Милан победи Интер с 2:1 в първото през сезона в Серия А Дерби дела Мадонина. Златан Ибрахимович даде ранен аванс за "росонерите" от дузпа, а минути по-късно удвои преднината на тима си. В средата на първото полувреме Ромелу Лукаку намали резултата. През втората част главният съдия Маурицио Мариани отсъди 11-метров наказателен удар и за "нерадзурите", но той бе отменен след намесата на ВАР. Двата отбора предложиха истинска битка, а след спечелените три точки Милан продължава да бъде със 100%-ов актив от четири срещи.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

"Нерадзурите" стартираха по-агресивно срещата и още във 2-ата минута Ашраф Хакими проби по десния фланг и премина с лекота през Тео Ернандес, след което центрира остро по тревата, но Джанлуиджи Донарума пресече подаването, а Симон Кяер изчисти топката далеч от наказателното поле на гостите.

В първите минути от двубоя Интер опита да пресира високо съперника си, а от своя страна Милан опитваше да задържа по-дълго топката и с постепенни атаки да стига до вратата на Самир Ханданович. В 8-ата минута Хакан Чалханоглу разигра с Алексис Салемакерс от ъглов удар, след което центрира в наказателното поле, но Ромелу Лукаку изчисти с глава.

В 11-ата минута "росонерите" получиха право да изпълнят дузпа, след като Александър Коларов препъна в наказателното поле Златан Ибрахимович и главният съдия Маурицио Мариани посочи бялата точка. Шведът стреля от бялата точка в долния десен ъгъл и последва намеса на Самир Ханданович, но при добавката нападателят не сгреши и откри резултата.

"Нерадзурите" опитаха веднага да отговорят на предизвикателството отправено от "росонерите" и възпитаниците на Антонио Конте се втурнаха в атака. В 15-ата минута Иван Перишич нахлу в наказателното поле и стреля, но Давиде Калабрия блокира удара.

Минута по-късно Милан удвои преднината си. Рафаел Леао проби по левия фланг и центира остро в наказателното поле, където непокритият Златан Ибрахимович реализира отблизо.

В 18-ата минута се откри и най-чистата ситуация за домакините. Ромелу Лукаку бе намерен в наказателното поле и нападателят отправи изстрел по тревата, но Джанлуиджи Донарума блестящо спаси.

В 25-ата минута Тео Ернандес опита от дистанция да преодолее Самир Ханданович, но топката срещна гърба на Стефан де Фрай и излезе в ъглов удар.

Четири по-късно Интер намали резултата. Иван Перишич центрира остро в наказателното поле, където Ромелу Лукаку остана непокрит и отблизо реализира.

Попадението даде нужното самочувствие на играчите на Антонио Конте и те тръгнаха смело напред. Симон Кяер бе принуден да избива пред голлинията след удар с глава на Лаутаро Мартинес.

В 32-ата минута Николо Барела нагласи топката на удобния си десен крак и шутира, но кълбото се спря в напречната греда.

В 44-ата Лаутаро пробва шут отдалече, попаднал в обятията на Донарума. Веднага след това Милан проведе опасна атака, като топката достигна до Ернандес, който обаче се засуети и не успя да стреля. В добавеното време Лукаку беше много близо до ново попадение, но след центриране от корнер ударът му с глава мина в близост до вратата.

Интер стартира по-напористо и втората част, но в първите минути липсваха положенията пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

В 56-ата минута Милан организира бърза контраатака. Рафаел Леао налвезе към центъра и стреля от дистанция, но топката профуча покрай вратата.

Интер отговори четири по-късно. Артуро Видал центрира в наказателното поле зад гърба на защитата, където Ашраф Хакими от втора позиция стреля с глава, а кълбото премина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Натискът на "нерадзурите" продължи и възпитаниците на Антонио Конте отправиха пореден удар към вратата на Джанлуиджи Донарума. Николо Барела изстреля плътен удар, но в последния момент Симон Кяер подложи главата си и топката излезе в ъглов удар.

В 72-ата минута Раде Крунич можеше да отбележи нов гол за Милан, но стреля много лошо встрани от вратата на Самир Ханданович.

Две по-късно Интер получи правото да изпълни дузпа, след като Джанлуиджи Донарума фаулира Ромелу Лукаку в наказателното поле и главният съдия Маурицио Мариани посочи за втори път бялата точка в днешния мач. Но след намесата на ВАР отмени решението си, защото преди нарушението при подаването на Кристиан Ериксен, нападателят е бил в положение на засада.

В 80-ата минута Хакан Чалханоглу центрира от фаул в наказателното поле, където Симон Кяер стреля с глава, но изстрелът му бе слаб и Самир Ханданович улови без проблеми.

Пет по-късно Златан Ибрахимович свали с гърди към Саму Кастейехо в наказателното поле, но изстрелът на испанеца бе много неточен и топката излезе в аут.

Точно изтичаше последната минута от редовното време, когато Милан получи пряк свободен удар на удобна позиция. Златан Ибрахимович стреля от фаула, но над напречната греда.

В добавеното време на двубоя Иван Перишич получи страхотен шанс да възстанови равенството, но изстрелът му с глава премина над вратата. Последва нова отлична възможност за Интер. Ромелу Лукаку нахлу в наказателното поле и стреля, но топката профуча покрай левия страничен стълб. Това бе и последното чисто положение в мача.

ИНТЕР - МИЛАН 1:2

0:1 Ибрахимович 13'-д.

0:2 Ибрахимович 16'

1:2 Лукаку 29'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Данило Д'Амброзио, Стефан де Фрай, Александър Коларов, Ашраф Хакими, Марсело Брозович, Артуро Видал, Иван Перишич, Николо Барела, Ромелу Лукаку, Лаутаро Мартинес

Тр. Антонио Конте

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Симон Кяер Алесио Романьоли, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Франк Кесие, Алексис Салемакерс, Хакан Чалханоглу, Рафаел Леао, Златан Ибрахимович