Ювентус победи Каляри с 2:0 на „Алианц Стейдиъм“ в мач от 8-ия кръг на Серия А и се изкачи на втората позиция в класирането на точка зад лидера Милан. Успехът бе изкован през първото полувреме и голяма заслуга за него има Кристиано Роналдо, който отбеляза и двете попадения. Първо в 38-ата минута португалецът откри резултата за "бианконерите", а четири по-късно удвои преднината за тима си.

Двата отбора не губиха време в разузнаване и стартираха с нападенията. В първите минути на срещата домакините опитаха да овладеят контрола на топката, но гостите отговориха с две опасни атаки по левия фланг.

Постепенно Ювентус упражни натиск и се настани в половината на Каляри. В 9-ата минута Алваро Мората нахлу в наказателното поле, но пасът му към Кристиано Роналдо бе пресечен от защитник в жълто.

В 11-ата минута "бианконерите" организираха отлична атака чрез Адриен Рабио. Французинът подаде към Алваро Мората, който веднага продължи към Федерико Бернардески в наказателното поле. Италианският национал стреля в близкия ъгъл и реализира, но попадението му бе отменено заради засада на испанеца.

Четири минути по-късно бе отправен и първият точен удар в мача. Адриен Рабио реши да изненада Алесио Краньо от дистанция, но изстрелът на французина бе слаб и вратарят на гостите улови.

Натискът на Ювентус продължи и Федерико Бернардески отправи удар от въздуха, но топката прелетя над напречната греда.

В следващите минути играта се пренесе изцяло в половината на Каляри, а единствено Джанлуиджи Буфон бе в тази на "бианконерите". В 26-ата минута след изпълнение на ъглов удар, Алваро Мората бе оставен непокрит, но изстрелът му с глава премина над вратата.

Три минути по-късно Хуан Куадрадо подаде към Деян Кулушевски в наказателното поле. Шведът веднага отправи изстрел, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 36-ата минута Хуан Куадрадо центрира от фаул в наказателното поле, защитата на гостите се справи, но отбитата топка попадна във Федерико Бернардески. Италианецът стреля от дистанция, но в средата на вратата и Алесио Краньо улови.

Две минути по-късно Ювентус откри резултата. Алваро Мората подаде към Кристиано Роналдо в наказателното поле. Португалецът задържа, залъга двама защитници и реализира в левия ъгъл.

В 41-ата минута Кристиано Роналдо задържа в наказателното поле, след което подаде към Деян Кулушевски. Крилото отправи удар, но топката срещна тялото на защитник на гостите и излезе в ъглов удар.

Минута по-късно Ювентус удвои преднината си. Кристиано Роналдо се добра първи до отбита топка и елегантно от въздуха реализира второто си попадение в мача.

Домакините имаха страхотен шанс да направят резултата класически в началото на втората част, но ударът с глава на Мерих Демирал се отби от напречната греда. В 56-ата минута стражът на гостите показа отличен рефлекс, след като успя да отрази изстрел на Федерико Бернардески в левия ъгъл.

В 65-ата минута Алваро Мората бе на път да се разпише за трети път във вратата на гостите, но не успя да засече подаването на Федерико Бернардески.

Три по-късно Каляри реализира гол в мрежата на Джанлуиджи Буфон чрез Рагнар Клаван, но попадението бе разгледано с ВАР от главния съдия Фабио Мареска и бе отменено заради засада.

Ювентус продължи да действа по-активно в половината на гостите. Влезлият като резерва Пауло Дибала центрира остро в наказателното поле, след което Фабио Пискане отклони топката към собствената си врата, но Алесио Краньо спаси решително. Деян Кулушевски стигна първи до кълбото, но ударът му бе блокиран.

"Бианконерите" създадоха нов шанс за трети гол, но изстрелът на Пауло Дибала не намери целта и топката прелетя над вратата.

До края на двубоя Ювентус продължи да бъде по-активният отбор, но до повече попадения не се стигна.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:0

1:0 Кр. Роналдо 38'

2:0 Кр. Роналдо 42'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Джанлуиджи Буфон, Хуан Куадрадо, Мерих Демирал, Матайс де Лихт, Данило, Адриен Рабио, Артур, Федерико Бернардески, Деян Кулушевски, Кристиано Роналдо, Алваро Мората

Треньор: Андреа Пирло

КАЛЯРИ: Алесио Краньо, Габриеле Дзапа, Себастиан Валукиевич, Рагнар Клаван, Фабио Пискане, Марко Рог, Разван Марин, Жоао Педро, Адам Унас, Алесандро Трипалдели, Джовани Симеоне

Треньор: Еузебио Ди Франческо

Гл. съдия: Фабио Мареска