Фиорентина победи Милан с 4:3 в голов спектакъл от 13-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резлутата чрез Алфред Дънкан (15), който се възползва от груба грешка на вратаря на гостите Чиприан Татарушану, а в добавеното време на двубоя Рикардо Сапонара с великолепен гол удвои преднината на тима си. След час игра звездата на "виолетовите" Душан Влахович вкара и трето попадение. В 62-ата минута Златан Ибрахимович намали изоставането на "росонерите", а пет по-късно реализира и второто си попадение в мача. Но четири минути преди края на двубоя Душан Влахович. Милан стигна до трето попадение в добавеното време на двубоя, когато Лоренцо Венути си реализира нелеп автогол.

Gulliver/GettyImages
59 снимки

По този начин Фиорентина нанесе първа загуба на Милан през сезона в Серия А. "Виолетовите" се изкачиха на шестата позиция в класирането с актив от 21 точки, докато "росонерите" остават втори с 32 и не успяха продължат гонитбата с Наполи за първата позиция.

Фиорентина Милан

източник: Sofascore.com

Двата тима стартираха в спокойно темпо, като нито един от тях не предприе атакуващи действия. Гостите задържаха в продължителен етап топката, но атаките, които градяха бяха постепенни и не носеха острота в предни позиции. В 4-ата минута Тео Ернандес открадна кълбото и комбинира отлично с Алексис Салемакерс, след което младокът изведе Златан Ибрахимович зад гърба на защитата. Нападателят напредна и реализира, но бе в положение на засада и попадението му не бе зачетено.

Малко по-късно домакините застрашиха вратата на "росонерите" на три пъти след изпълнения на ъглови удари. При един от тях в 15-ата минута Фиорентина откри резултата, след като Чиприан Татарушану направи груба грешка, след като изпусна уловена топката при изпълнение на корнер, което максимално улесни Алфред Дънкан и крилото реализира.

Три минути по-късно "виолетовите" можеха да удвоят преднината си, но изстрел с глава на Душан Влахович мина опасно над гредата.

В 21-ата минута и вратарят на домакините Пиетро Терасино трябваше да се намесва след мощен изстрел на Сандро Тонали от дистанция. Веднаго след това Рафаел Леао направи великолепен пробив през центъра, след което стреля под гредата, принуждавайки стражът на Фиорентина да избива решително в ъглов удар с една ръка.

Малко след това Милан притисна съперника си и в 30-ата минута Рафаел Леао технично стреля в долния ляв ъгъл, но отново Пиетро Терасино бе на мястото си и спаси. В 34-ата минута Симон Кяер изведе отлично Рафаел Леао, но след това португалецът бе блокиран добре и топката излезе в ъглов удар.

В 37-ата минута Фиорентина имаше нов шанс за попадение. Джакомо Бонавентура стреля в наказателното поле по земя, но топката премина покрай левия страничен стълб.

Три минути преди края на първото полувреме пред Златан Ибрахимович се откри отлична възможност. Симон Кяер центрира в наказателното поле, където шведът бе оставен непокрит, но изстрелът му с глава отблизо премина покрай левия страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Фиорентина удвои преднината си. Рикардо Сапонара стреля великолепно от границата на наказателното поле, реализирайки в горния ляв ъгъл.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си и футболистите продължиха битката си на "Артемио Франки".

В 51-ата минута се откри първата възможност за "росонерите", след като Рафаел Леао свали с глава към Златан Ибрахимович, но изстрелът на нападателя премина покрай левия страничен стълб. Малко след това португалецът нанесе техничен изстрел от границата на наказателното поле, пращайки топката опасно над напречната греда.

Девет минути по-късно "виолетовите" реализираха и трети гол. Алфред Дънкан изведе отлично Душан Влахович зад гърба на Матео Габия, след което елегантно преодоля Чиприан Татарушану и реализира хладнокръвно.

В 62-ата минута Джакомо Бонавентура направи груба грешка, след като "подаде" топката на Златан Ибрахимович. Нападателят овладя и с изстрел в горния ляв ъгъл намали изоставането на "росонерите".

Пет минути по-ксно Милан намали още изостването си, след като Тео Ернандес бе изведен по левия фланг. Крайният бранител оотправи остър успореден пас на голлинията към Златан Ибрахимович, който отблизо реализира второто си попадение в двубоя.

Фиорентина опита да реагира мигновено, но изстрел на Рикардо Сапонара прелетя над вратата. В следващите минути играта често бе накъсвана от извършването на нарушения и липсваха головите положения пред една от двете врати.

Четири минути преди края на двубоя дойде времето и за третата грешка в мача. Тео Ернандес подари топката на Нико Гонзалес, който продължи към Душан Влахович. Сърбинът отправи техничен изстрел в долния десен ъгъл и увеличи преднината на тима си.

Дълбоко в добавеното време Златан Ибрахимович стреля с глава, нацелвайки напречната греда, след което Лоренцо Венути си вкара нелеп автогол.

ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 4:3

1:0 Алфред Дънкан 15'

2:0 Рикардо Сапонара 45+1'

3:0 Душан Влахович 60'

3:1 Златан Ибрахимович 62'

3:2 Златан Ибрахимович 67'

4:2 Душан Влахович 86'

4:3 Лоренцо Венути 90+6'-авт.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ФИОРЕНТИНА: Пиетро Терасино, Алваро Одриосола, Лоренцо Венути, Игор Джулио, Кристано Бираги, Лукас орейра, Джакомо Бонавентура, Алфред Дункън, Хосе Кайехон, Рикардо Сапонара, Душан Влахович

Треньора: Винченцо Италиано

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Пиер Калулу, Матео Габиа, Симон Кяер, Тео Ернандес, Франк Кесие, Сандро Тонали, Алексис Салемакерс, Рафаел Леао, Брахим Диас, Златан Ибрахимович