Отборът на Каляри надигра гостуващия Болоня с минималното 1:0 в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение отбеляза Даниеле Ругани в 19-ата минута. Българският национал Валентин Антов започна като титуляр и направи своя дебют в Калчото, като бе заменен в 75-ата минута, но остави отлични впечатления със своите изяви за тима на Синиша Михайлович.

Gulliver/GettyImages
69 снимки

Бившият защитник на ЦСКА демонстрира завидно самочувствие и на няколко пъти се намеси решително. Той получи и доста спорен жълт картон още в 26-ата минута.

Неговият тим обаче не показа нищо качествено в атака и донякъде заслужено загуби двубоя. Въпреки поражението Болоня остава на 12-о място с актив от 28 точки, докато с този успех Каляри се измъкна от опасната зона и вече има 21 точки, с една повече от 18-ия Торино.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Домакините започнаха по-силно двубоя, като за по-малко от пет минути те изпълниха свободен удар и три корнера. При третия ъглов удар топката бе центрирана в наказателното поле, където Жоао Педро опита да отклони с глава, но след това топката бе изчистена от Николас Домингес малко пред голлинията.

В деватата минута Болоня изпълни корнер, като Домингес отклони с глава към задната греда, където Муса Бароу опита изстре от малък ъгъл, който се оказа неточен. Минута след това далечен удар на Матиас Сванберг също прелетя в аут.

В 13-ата минута Найтан Нандес центрира от левия фланг в наказателното поле, където Валентин Антов изпревари Жоао Педро и изчисти в корнер.

Шест минути след това обаче домакините откриха резултата. Първо Джовани Симеоне се освободи от опеката на прекия си пазач в наказателното поле и стреля, но Лукаш Скорупски скъси ъгъла и блокира удара. След това Вальо Антов изчисти в корнер. След неговото изпълненине от страна на Разван Марин в наказателното поле Даниеле Ругани се справи с Рикардо Орсолини във въздуха на първа греда и с глава реализира за 1:0.

В 26-та минута Антов влезе по-остро в краката на Жоао Педро и, макар че на пръв поглед изглеждаше, че играе чисто, съдията му показа жълт картон.

Шест минути по-късно се наложи да бъде извършена смяна в състава на гостите. Жерди Схаутен се появи на мястото на Николас Домингес.

В 34-ата минута Никола Сансоне падна в наказателното поле на Болоня след съприкосновение с играч на гостите, но съдията подмина ситуацията.

В началото на второто полувреме Болоня стигна до първата си сериозна опасност пред вратата на съперника. В 48-ата минута Лоренцо Де Силвестри центрира към Матиас Сванбер, който стреля от воле, но вратарят Алесио Карьо спаси.

Вальо Антов продължи с добрите си изяви, като не оставяше възможност на капитана Жоао Педро да си помисли да стреля към вратата на тима му. Изглежда, че родният национал бе получил задача да пази песронално Жоао Педро.

В 53-ата минута Сванберг отново обстрелва вратата на Каляри, като ударът му от дистанция премина до гредата.

Три минути по-късно Адама Суморо стреля с глава след центриране от корнер, но Алесио Краньо изби решително над гредата.

В 67-ата минута Антов направи нова решителна намеса, след като блокира опасно центриране отляво с глава, като имаше и риск да си отбележи автогол. Топката обаче премина покрай вратата.

Пет минути след това Болоня имаше нов шанс за попадение в 72-ата минута, когато Винято бе изпуснат в наказателното поле след центриране на Де Силвестри, но ударът му бе спасен от вратаря.

Изненадващо, в 75-ата минута, Синиша Михайлович реши да извади Антов и го замени с ветерана Гари Медел. Със сигурност обаче софиянецът бе един от най-добрите на терена за своя тим.

В 84-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като защитник на Каляри докосна топката с ръка след удар с глава на Никола Сансоне, но съдията смета, че действието е неволно и не отсъди наказателен удар.

В 89-ата минута домакините бяха буквално на милиметри от втори гол. Леонардо Паволети стреля с глава и защитник изчисти, като останаха съмнения, че топката е преминала зад голлинията, но се оказа, че не с целия си обем.

Това беше и последната интересна ситуация в срещата, която завърши с победа за домакините.

FT | КАЛЯРИ – БОЛОНЯ 1:0

1:0 Даниеле Ругани 19'

Стартови състави на двата отбора:

КАЛЯРИ (3-4-1-2): 28. Алесио Краньо - 15. Рагнар Клаван, 2. Диего Годин - 24. Даниеле Ругани - 18. Найтан Нандес, 8. Разван Марин, 32. Алфред Дънкан, 25. Габриеле Запа - 4. Раджа Наинголан - 10. Жоао Педро (к), 9. Джовани Симеоне

Старши треньор: Леонардо Семплици

БОЛОНЯ (4-2-3-1): 28. Лукаш Скорупски - 15. Ибрахима Мбайе, 5. Адама Сумаро, 26. Валентин Антов, 29. Лоренцо Де Силвестри - 32. Матиас Сванберг, 8. Николас Домингес - 10. Никола Сансоне, 21. Роберто Сориано, 7. Рикардо Орсолини (к) - 99. Муса Бароу

Старши треньор: Синиша Михайлович

Главен съдия: Марко Ди Бело, Италия

Стадион: „Сардиния Арена“, Каляри, Италия