Отборът на Милан разби с 4:1 състава на Верона и по този начин го изпрати в Серия Б. „Росонерите“ се изкачиха до шестото място във временното класиране с актив от 60 точки, а Аталанта, който е техният съперник в битката за квота за Лига Европа, са с 58 преди гостуването на Лацио в неделя.

Хакан Чалханоглу откри за Милан в 11-та минута, когато получи пас от Сусо и беше точен от около 15 метра. Патрик Кутроне пък получи топката в 32-та минута, обърна се и стреля покрай защитник за 2:0, а Игнасио Абате вкара третия гол. Той се разписа за 3:0 в 49-та минута със страхотен шут с външен фалц от близко разстояние, а Фабио Борини оформи крайния резултат минута преди края на редовното време.

Верона, за който точен беше Сун-У Ли в 85-та минута, очаквано загуби всички шансове за спасение и от следващия сезон ще играе в Серия "Б".