Отборът на Милан надви с 2:0 след продължения Сампдория като гост в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия. В герой за тима на Дженаро Гатузо се превърна Патрик Кутроне, който влезе като резерва в 91-ата минута, но с два гола в 102-ата и 108-ата донесе успеха на „росонерите”.  С този си успех „дявола” чака победителя между Наполи и Сасуоло на 1/4-финалите.

21 снимки

Милан доминира във владеенето на топката в ранните мигове от срещата, а Саму Кастийехо имаше два шанса от средна дистанция. Домакините пък загубиха Карл Линети, тъй като играчът получи контузия в глезена след 21 минути игра.

Пепе Рейна пък трябваше да отразява удар на Джанлука Капрари, а „моряците” искаха и дузпа за нарушение именно срещу Капрари, но контактът бе минимален.

Самп наложи темпото на терена, а прехвърлящ удар на Гастон Рамирес бе неутрализиран от Рейна, след като стражът извади топката от голлиняита в края на полувремето.

В 77-ата пък Сампдория бе много близо до това да поведе, ала Куалярела стреля край левия страничен стълб на Рейна. Секунди по-късно отново нападателят на Сампдория бе във вихъра си и изведе Сапунару отдясно. Той стреля, ала ударът му премина на сантиметри встрани.

Сампдория продължи да е по-дейният отбор, а Екдал стреля от дистанция в 84-ата, за да накара Рейна да прави спасяване.

В самия край на мача пък Франк Кесие стреля мощно от сериозна дистанция, но ударът му премина над гредата. Продълженията стартираха с опасност за Самп, която Рейна улови, а в 102-ата минута Милан излезе напред в резултата. Конти центрира отдясно за Кутроне, който засече топката и „счупи” нулите на „Луиджи Ферарис” – 1:0 за Милан.

В 108-ата минута Рейна направи шеметно спасяване, след като Давид Ковнацки стреля от близо, а испанецът прати топката в корнер. Именно след него Рейна пусна бързо топката за Чаалханоглу, който центрира смело напред към Кутроне. Нападателят на Милан само сложи крака си, а топката прехвърли Рафаел, за да сложи точка на спора в Генуа.