Отборите на Ювентус и СПАЛ играят при резултат 4:0 в ¼-финаелн мач от турнира за Купата на Италия. В 16-ата Алваро Мората откри след точно изпълнена дузпа, а в 33-ата минута Джанлука Фработа удвои. Деян Кулушевски направи класиката в 78-ата, а Федерико Киеза оформи крайния резултат в четвъртата минута от добавеното време на двубоя. Така съперник на "биаконерите" в 1/2-финалите ще бъде Интер, който снощи елиминира градския си съперник Милан.

Срещата тази вечер пропусна звездата на тима Кристиано Роналдо, който получи почивка от треньора Андреа Пирло.

Домакините започнаха по-силно, но първата реална опасност дойде в 9-ата минута, когато Алваро Мората получи топката в половината на СПАЛ, напредна към наказателното поле и стреля силно, но Етрит Бериша се намеси и изби в корнер.

В 14-ата минута Адриен Рабио бе изведен отдясно в наказателното поле, но бе повален от Франческо Викари и съдията отсъди дузпа. Ситуацията беше разгледана със системата ВАР и назаталеният удар бе потвърден. Зад топката застана Алваро Мората, който бе безпогрешен, стреляйки в десния ъгъл на Бериша - 1:0.

Десет минути след това Деян Кулушевски навлезе в наказателното поле и стреля, но в ръцете на вратаря.

В 33-ата минута Юве стигна до второ попадение. Гостите сбъркаха в центъра и това позволи на Кулушевски да отнеме топката и да напредне отдясно. След това шведът успя отлино да задържи топката и да се справи с Лука Раниери в наказателното поле, след което върна топката на границата на пеналтерията, където нахлуващия на скорост Джанлука Фработа стреля с огромна сила в десния ъгъл на Бериша и не му остави никакви шансове - 2:0.

Две минути след това последва шанс за СПАЛ, като Серджо Флокари шутира в близкия ъгъл на Джанлуиджи Буфон, който обаче не допусна да бъде изненадан.

За началото на втората част Алесандро Ди Пардо замени конутизилия се в края на първото полувреме Федерико Бернардески в тима на Юве.

В 48-ата минута Ювентус организира хубава атака, Фработа напредна отдясно и отправи прострелно центриране, но Аарън Рамзи не успя да засече топката.

В 53-ата минута Деян Кулушевски нахлу в наказателното поле след хубава индивидуална акция и шутира, но Етрит Бериша направи страхотно спасяване, за да го лиши от попадение.

Четири минути след това Аарън Рамзи бенамерен отляво в наказателното поле и стреляв близкия ъгъл, но стражът на гостите внимаваше.

В 67-ата минута на терена се появиха Алекс Сандро и Федерико Киеза, които замениха Алваро Мората и Джанлука Фработа.

В 72-ата минута резервата Матиа Валоти шутира от границата на наказателното поле, но в ръцете на Буфон.

Шест минути след това резултатът стана класически. Резервата Ненад Томович сбърка пред наказателното си поле, което позволи на Федерико Киеза да открадне топката, след което изведе в наказателното поле Кулушевски, а шведът, останал сам срещу Бериша, не срещна проблеми и реализира - 3:0.

В 84-ата минута фалцов изстрел на Киеза прелетя на сантиметри от лявата греда на гостите.

В последните секунди на двубоя и Киеза успя да запише името си сред голмайсторите. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на СПАЛ, преодоля вратаря и на празна врата оформи крайния резултат от 4:0.

FT | ЮВЕНТУС – СПАЛ 4:0

1:0 Алваро Мората (дузпа) 16'

2:0 Джанлука Фработа 33'

3:0 Деян Кулушевски 78'

4:0 Федерико Киеза 90+4'

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-4-2): 77. Джанлуиджи Буфон (к) - 38. Джанлука Фработа, 28. Мерих Демирал, 4. Матайс де Лихт, 37. Раду Драгусин - 8. Аарън Рамзи, 25. Адриен Рабио, 41. Николо Фагиоли, 33. Федерико Бернардески - 44. Деян Кулушевски, 9. Алваро Мората

Старши треньор: Андреа Пирло

СПАЛ (3-4-2-1): 1. Етрит Бериша - 3 . Лука Раниери, 23. Франческо Викари, 20. Калеб Околи - 17. Леонардо Серникола, 6. Салваторе Еспозито, 7. Симоне Мисироли, 41. Лоренцо Дикман  - 99. Енрико Бриньола, 80. Демба Сек - 10. Серджо Флокари (к)