Шампионът на Италия Ювентус продължава без грешка защитата на титлата си. „Бианконерите” се наложиха с категоричното 3:0 над Киево като домакин в мач от 3-ия кръг на Серия А. Старши треньорът на „бианконерите” Масимилиано Алегри пусна в титулярния състав новите попълнения Войчех Шчесни, Блез Матюиди и Дъглас Коста. Перпарим Хетемай направи подарък за Юве в 17-ата минута, след като си вкара автогол с глава, а през втората част Гонсало Игуаин (58’) и Пауло Дибала (83’) оформираха крайния резултат.

След победата „Старата госпожа” остава с пълен актив от 9 точки на първото място в класирането. Киево е на 11-ата позиция с 3 точки.

Шефът на Юве похвали англичаните за реформата с трансферите

Перпарим Хетемай си вкара автогол в 17-ата минута и даде преднина за съперника в срещата.Фтуболистът на Киево опита да отклони центриране в малкото наказателно поле и прати топката зад гърба на вратаря Стефано Сорентино след лошо отиграване с глава.

До края на първата част гостите пропуснаха няколко добри възможности да изравнят. В 26ата минута Иван Раданович застраши опасно вратата на Шчесни от пряк свободен удар. Новият страж на „бианконерите” обаче плонжира и спаси.

В 39-ата отново Раданович си освободи пространство и пое хубаво подаване на границата на наказателното поле, опита удар, който мина на косъм над напречната греда.

Отново Шчесни в 44-ата минута впечатли с изявите си отразявайки опасен удар на Мануел Пучарели към левия ъгъл.

Ювентус връзва важен играч с нов договор

В 58-ата минута Гонсало Игуаин стреля обещаващо от воле към целта, но топката бе изчистена от защитник на гостите. Веднага след това Миралем Пянич намери с прецизно подаване аржентинецът, а той преодоля стража Сорентино с брилянтен удар в горния ляв ъгъл за 2:0.

В 71-ата минута Пауло Дибала излезе на добра стрелова позиция и опита да се разпише от средно разстояниее, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда. „Бианконерите” продължиха да упражняват натиск върху Киево и в 83-ата минута Дибала направи резултата класически. Непокритият Дибала бе намерен чудесно от Федерико Бернардески и не сбърка за 3:0.

В следващия си мач Юве гостува на Барселона на „Камп Ноу” на 5 септември в първи мач от груповата фаза на Шампионската лига.