Отборът на Интер допусна изненадваща загуба при визитата си на Торино в мач от 31-ия кръг на Серия А. „Биковете“ се наложиха с 1:0 и поставиха под сериозно съмнение класирането на „нерадзурите“ в Топ 4.

Това е първа домакинска победа на Торино над Интер в последните 24 години.

Интер може да загуби четвъртата си позиция във временното подреждане още днес, ако преследвачът Лацио победи Удинезе. Разликата между двата тима вече е само две точки, а 4-ото място е последното, даващо право на участие в Шампионската лига догодина.

Единствения гол в срещата бе дело на бившия ас на Интер Адем Ляич. Той се разписа в 36-ата минута след добра атака на домакините. Де Силвестри бе изведен отдясно в наказателното поле и пусна прецизен пас към Ляич, който от близко разстояние на далечната греда лесно реализира.

След гола Интер бе далеч по-добрият тим на терена, но късметът не бе с отбора от Милано. На два пъти и гредите спасяваха домакините.

Така Интер пропусна отлична възмжност да изпревари третия Рома в таблицата, и е изправен пред угрозата да загуби позицията си в Топ 4.