Фиорентина надигра Рома с 2:0 като гост в двубой от 31-ия кръг на Серия А. Головете за успеха на "виолетовите" реализираха Бенаси и Симеоне още през първата част на мача. Това беше шеста поредна победа за тима в първенството.

"Виолетовите" се изкачиха на седма позиция с актив от 50 точки, на точка след шестия Милан, който утре приема Сасуоло.

Фиорентина нанесе своя удар на "Олимпико" до почивката, когато паднаха и двата гола. Марко Бенаси откри резултата в 7-ата минута, а Джовани Симеоне покачи на 2:0 в 39-а минута със самостоятелна акция, като направи защитата на домакините на смях.

През втората част играчите на Рома упражниха натиск, но направиха серия от пропуски, а на три пъти и гредите помогнаха на гостите.

Рома остава на трета позиция, но може да бъде изместен от Интер при победа над Торино утре.

В друг мач от този кръг СПАЛ направи 1:1 като домакин на Аталанта.