Лацио не просто спечели голямото дерби на 3-ия кръг в Серия А с Милан, а направо размаза съперника си. "Орлите" разпиляха скъпата селекция на "росонерите" с 4:1 и показаха, че се намират в страхотна форма.

Мачът беше пред отлагане заради лошото време в италианската столица, но в крайна сметка закъсня само с един час. И сигурно най-щастливият човек, че битката се проведе днес е Чиро Имобиле, който беше под пара и наниза хеттрик в мрежата на "червено-черните". Той даде и асистенцията за четвъртия гол на тима си.

Нападателят се развихри в края на първото полувреме. Първото му попадение беше от дузпа в 38-та минута, отсъдена за нарушение на Давиде Калабрия, което породи много дискусии, но реферът все пак посочи бялата точка. А от нея Имобиле рядко прощава. В този случай не го направи - 1:0.

Само четири минути след това той се разписа и от игра. При това с какво изпълнение! Сенад Лулич центрира от десния фланг и намери перфектно Имобиле, който от воле щеше да скъса мрежата с изпълнението си от около 15-16 метра.

Така почивката дойде при два чисти гола аванс за Лацио, но след подновяването на играта бурята пред вратата на Милан не секна. В 48-та минута Марко Пароло с великолепен пас зад гърба си изведе Имобиле сам срещу вратаря и нападателят пак се разписа - 3:0.

Две минути след това той изработи четвъртото попадение на "орлите". Тогава той намери перфектно Луис Алберто и мрежата на Милан беше пронизана за четвърти път - оформяше се истински погром за звездите от Милано.

Те обаче все пак върнаха едно попадение, за да направят загубата си по-почетна. Това се случи в 56-та минута, когато топката стигна от Хакан Чалханоглу към Рикардо Монтоливо след рикошет при пряк свободен удар и халфът не се поколеба да прониже мрежата за 1:4.

До края на мача Имобиле пропусна да направи унижението на "росонерите" още по-голямо, но в крайна сметка този двубой приключи с достатъчно голям резултат в полза на Лацио. След този развой римляните вече са трети със 7 точки, докато Милан е шести с 6 и вече не е с пълен актив, както беше след първите два кръга.