Перфектната серия на Интер от началото на сезона в Италия продължава с пълна сила. Макар и с много мъка, "нерадзурите" надделяха с 2:0 над аутсайдера Кротоне като гости и продължават с пълен актив.

Попаденията за победителите дойдоха в заключителните моменти на двубоя. Първото беше дело на Милан Шкриняр, а второто на Иван Перишич в продължението на редовното време.

За домакините цял двубой игра българският национал Александър Тонев. Макар да не се отличи с гол или асистенция, той имаше няколко доста опасни пробива, но в крайна сметка не можа да огорчи Самир Ханданович.

Най-силните минути за българина бяха в самото начало на двубоя. Първо в 9-та минута той си извоюва позиция за стрелба, но изстрелът му беше твърде слаб и Ханданович улови без проблем.

После българинът имаше още няколко пробива, но и те не се увенчаха с успех. Общо взето, той беше сред най-острите футболисти на отбора си, но усилията му в предни редици не се увенчаха с успех.

Най-чистата възможност преди почивката беше за Интер. Тя се откри пред Жоао Марио в 29-та минута, когато от непосредствена близост той пропусна и провали иначе хубавата атака на тима си.

В крайна сметка почивката дойде при нулево равенство, което идеално устройваше домакините. А в средата на второто полувреме те можеха да стигнат дори до попадение, което да им даде огромен шанс и за трите точки.

В 69-та минута Анте Будимир от Кротоне засече с глава едно центриране от фланга, като топката летеше точно под напречната греда, но Самир Ханданович изби. След този пропуск развръзката остана за последните минути.

И по-точно за 82-та минута. В нея защитникът Милан Шкриняр се озова в наказателното поле, събра седмина (!) играчи на Кротоне около себе си, повъртя се малко в кръг и стреля, като за негово щастие топката се оплете в мрежата - 1:0.

Остана време и за още едно попадение. В продължението на редовното време се разписа и желаният от Манчестър Юнайтед Иван Перишич с удар от границата на наказателното поле, с което той сложи точка на спора и подпечата трите точки за тима си.

С този резултат Интер продължава с пълен актив след четири кръга и временно е начело на класирането, преди изиграването на останалите двубои. Кротоне пък си е предпоследен само с една точка.