Отборът на Лацио спечели дербито на 24-ия кръг в Серия А, след като надви след обрат Интер Милано с 2:1. По този начин римляните свалиха от втората позиция именно Интер и има 56 точки, една по-малко от лидера Ювентус, докато хората на Антонио Конте са трети с 54 пункта.

Ашли Йънг вкара в 44-ата минута на „Олимпико”, като това му бе дебютен гол с екипа на „нерадзурите”, но Чиро Имобиле в 50-ата вкара своя гол №26 през сезона, за да може в 69-ата Сергей Милинкович-Савич да донесе на практика победата за „лациалите”.

В четвъртата минута Фелипе допусна грешка пред наказателното поле, но бързо се поправи и не даде на Лаутаро Мартинес да се възползва от ситуацията.  В осмата минута Милинкович-Савич се опита да изненада Падели с изстрел от далеч, но нацели гредата, създавайки първата реална опасност в двубоя. Малко след това Имобиле подаде към Алберто в наказателното поле, но той си поведе малко по-силно топката и бе изпреварен от защитник на гостите.

След близо 20 минути игра тънък пас беше добре получен от Ромелу Лукаку , който дебнеше на границата на пеналтерията и изстреля топката към долния ляв ъгъл. Вратарят обаче блокира по невероятен начин удара му. Лацио владееше повече топката и по-често опитваше да застраши вратата на съперника, докато "нерадзрите" разчитаха предимно на контраатаки.

Въпреки превъзходството на домакините, то отборът на Антонио Конте стигна до първото попадение минута преди края на първата част.  Антонио Кандрева стреля пред наказателното поле, но Стракоша спаси. Топката обаче попадна в Ашли Йънг, който със силен удар отбеляза първия си гол за Интер.

Пет минути след подновяването на играта бе отсъдена дузпа за Лацио. След няколко опита за удар към вратата на Падели и лек хаос в наказателното поле реферът Роки посочи бялата точка заради нарушение на Де Фрай срещу Имобиле. Зад топката застана нападателят, който бе безкомпромисен за 26-ия си гол в Серия А.

В 69-ата минута сръбският халф на Лацио - Сергей Милинкович-Савич, отбеляза втори гол в срещата. Полузащитникът овладя в наказателното поле на "нерадзурите" след серия от рикошети. Последва удар по земята, който бе през много футболисти и вратарят на Интер Даниеле Падели нямаше как да се намеси - 2:1.

Десет по-късно Ашли Йънг бе намерен вдясно в половината на римляните и центрира по земя, успоредно, за Лаутаро Мартинес, който завърши. Все пак реферите отмениха попадението, след като аржентинецът бе в положение на засада и радостта на Интер се изпари.