В дерби от 27-ия кръг на Серия А Ювентус пречупи Лацио като гост с гол в добавеното време - 1:0. Пауло Дибала беше точен, след като при падането си в наказателното поле задържан от Пароло, прати неспасяемо топката в мрежата на Стракоша.

Още в 4-ата минута на мача Пароло стреля в далечния ъгъл на вратата, но топката не намери целта.Две минути по-късно Дибала рухна в наказателното поле на Лацио, но съдията Лука Банти остави играта да продължи.

Лацио организира отлична атака в 21-ата минута, но ударът на Милинкович-Савич беше спасен от Буфон.

През втората част на мача Пауло Дибала опита да накаже съперника в 65-ата минута с далечен удар, но за щастие на феновете на домакините топката не намери целта.

В последните 10 минути двата тима търсеха гола, като късметът се усмихна на Ювентус. В добавеното време Дибала въпреки че беше задържан от Пароло при падането си на терена стреля и матира стража на Лацио - Стракоша.

След този успех Юве все още е на второто място с актив от 68 точки и мач по.малко от лидера Наполи, който по-късно тази вечер играе с Рома. Лацио е на 3-ото място с 52.