Шампионът на Италия Ювентус направи поредната вярна стъпка към защитата на своята титла. „Бианконерите“ спечелиха гостуването си срещу Сампдория от 29-ия кръг с минималното 1:0 и възстановиха разликата от 10 точки пред втория Наполи.

Единственото попадение в мача бе дело на Хуан Куадрадо, а като цяло гостите проведоха доста икономично срещата. Те стартираха с двете си звезди в атака – Пауло Дибала и Гонсало Игуаин, като последният отстъпи мястото си в края на Щефан Лихтщайнер с цел пазене на резултата. Дибала от своя страна излезе от игра доста по-рано – още в 27-ата минута – заради мускулна травма.

Реално Юве откри резултата с първата си чиста голова възможност. В 7-ата минута Кедира получи топката в центъра и напредна, след което пусна вдясно за притичалия Квадво Асамоа. Тъмнокожият футболист центрира идеално пред вратарското поле, където Куадрадо се извиси и заби колкото красив, толкова и нетипичен за себе си гол с глава – 1:0.

Малко по-късно се разигра и куриозната ситуация, при която Игуаин попречи на своя съотборник Марио Манджукич да отбележи. Куадрадо получи пас отдясно в наказателното поле и на свой ред потърси комбинация с Игуаин. Аржентинецът овладя пред вратарското поле и шутира право в тялото на вратаря Кристиан Пуджони, който отрази и събори нападателя на земята. Това се оказа ключово, защото добавката на Манджукич се удари в гърба на Игуаин и не порази целта.

В 20-ата минута стражът на домакините отново се прояви отлично срещу рекордната покупка на Ювентус. Игуаин най-добре се ориентира при едно разбъркване пред вратата и шутира точно, но остана разочарован от чудесния рефлекс на Пуджони.

В самия край на полувремето Игуаин получи още един шанс, когато с премерен изстрел потърси долния десен ъгъл. За негово съжаление топката премина встрани от целта.

След паузата Сампдория заигра доста по-добре, макар и да не създаде чак толкова много положения пред вратата на Джанлуиджи Буфон. В 50-ата минута Фабио Куалярела опита да огорчи бившия си тим със свиреп шут от границата на наказателното поле, а опитният страж трябваше да се намесва решително.

В средата на полувремето Юве отново се спаси, когато бранител застана на пътя на опасния изстрел на Патрик Шик.

Последната възможност за домакините дойде в 5-ата минута на продължението, когато Луис Муриел центрира чудесно пред вратарското поле, ала Васко Реджини не успя да контролира добре изстрела си с глава и изпрати топката над гредата.

Ювентус вече натрупа 73 точки на върха в калчото, докато вторият Наполи е с 63. Третият Рома изостава със само пункт от неаполитанците, като по-късно тази вечер приема Сасуоло.

Сампдория остава в средата на таблицата – 9-а позиция с 41 точки.