Ювентус не се подаде на разочарованието след отпадането в четвъртфиналите на Шампионската лига и се отнесе изключително професионално към мисията си в Серия А. В 32-ия кръг „бианконерите” спечелиха категорично домакинството си срещу Сампдория с 3:0 след изключително силен мач на бразилското крило Дъглас Коста. Бившият играч на Байерн Мюнхен даде асистенциите за всичките попадения, като бе призован на терена по спешност.

Първото полувреме на „Алианц Стейдиъм” не беше особено динамично, като футболистите на Масимилиано Алегри някак не можеха да намерят верния ритъм. От унеса ги извадиха две събития. Първото беше чистата головата възможност пред Фабио Куалярела в 21-ата минута. Бившият играч на торинци бе оставен да стреля с глава след центриране от ъглов удар и само чудесната намеса на Джанлуиджи Буфон предотврати попадение.

Другият ключов миг беше контузията на плеймейкъра Миралем Пянич. Босненецът бе заменен принудително в 44-ата минута от Коста, а само секунди по-късно бразилецът провокира откриващия гол. Той получи топката отляво и напредна, след което центрира като по конец. Набегът на Марио Манджукич се оказа загадка за централните бранители на Самп, а хърватинът, който изкара години в Бундеслигата, със зверско воле заби топката под гредата – 1:0.

След почивката без много усилия Юве увеличи аванса си. В 60-ата минута Бенедикт Хьоведес започна атаката с пробив отляво, след което комбинира с Дибала около дъгата. Аржентинецът пусна още по-вляво за Коста, който произведе ново отлично центриране. Хьоведес бе забравен при далечната греда и с атрактивен плонж разстреля вратаря Емилиано Вивиано – 2:0.

Четвърт час преди края домакините окончателно подпечатаха победата. Коста демонстрира техническите си умения с отличен пробег отдясно, като се вряза в наказателното поле и тръгна към аутлиния. В сетния миг той чукна топката лек назад, а Сами Кедира я връхлетя с мощен шут – 3:0.

Чак в продължението Самп стигна до втората си чиста ситуация. Лукас Торейра направи опит за дълъг пас към Дуван Сапата, а Даниеле Ругани наглед държеше нещата под контрол. В собственото си наказателното поле бранителят загуби равновесие, което позволи на Сапата да излезе очи в очи с Буфон от непосредствена близост. Ветеранът на вратата запази хладнокръвие и отрази с крак, а сетне и улови.

Във временното класиране Юве увеличи аванса си на първото място. Тимът на Алегри води с 84 точки пред втория Наполи, който има 78. Сампдория е 9-и в подреждането с 48 пункта.