Рома оправда очакванията на феновете си и съсипа гостуващия Верона в един специален мач от 4-ия кръг на Серия А. Успехът с 3:0 над един от потенциалните кандидати за изпадане донесе и така дългоочакваното завръщане в игра за Алесандро Флоренци. Любимецът на домакинските фенове стъпи на терена след почти година извън игра.

Италианският национал скъса кръстни връзки в коляното през октомври 2016 година, а през февруари тази година, докато се възстановяваше, получи и втора лезия. Юношата на „римските вълци” подслади емоционалния момент на завръщането, като асистира за едно от попаденията.

А трите отбелязани във вратата на Верона бяха най-малкото, с което гостите се отърваха. Още в 9-ата минута Рома стигна до чиста голова ситуация, като Един Джеко се озова на стрелкова позиция и може би грешката му бе, че не погледна къде е вратата. Изстрелът му се оказа насочен точно в центъра, а вратарят Андраде Николас спаси.

В 18-ата минута турският талант Ченгиз Юндер можеше да вкара първия си гол за римляните след своя летен трансфер. Младокът нанесе чуден изстрел, който обаче разтресе лявата греда.

Логичното се случи в 22-ата минута. Играчите на Верона загубиха топката в близост до вратата си, а Стефан Ел Шаарави със светкавичен пас изведе Раджа Наинголан на чиста позиция и белгиецът хладнокръвно реализира с шут по тревата.

Дванадесет минути по-късно Флоренци остави своя белег върху мача. Десният защитник проби до аутлинията и центрира перфектно към далечната греда, където Един Джеко не чака втора покана, а с глава изпрати топката в мрежата – 2:0.

След паузата събитията не се промениха кой знае колко – Рома атакуваше, а Верона се стараеше да минимизира до минимум щетите.

В 61-ата минута домакините с лекота стигнаха до трети гол. Алекс Коларов проби отляво и даде наглед елементарен извеждащ пас към наказателното. Никой от защитниците пред Андраде не тръгна с Един Джеко, което позволи на последния да реализира в долния десен ъгъл – 3:0.

След тази ситуация гардът на веронци тотално рухна, още повече, че в 66-ата минута Самюел Супрайен си заработи напълно излишен втори жълт и съответно червен картон.

Само две минути по-късно Ченгиз Юндер се откъсна абсолютно сам  срещу вратаря, стигна наказателното поле и когато всички бяха готови да празнуват първия му гол, младокът стреля високо над гредата.

В 72-ата минута Ел Шаарави направи аналогичен пропуск с разликата, че бе изведен отляво, а не отдясно както Юндер. Далеч по-опитният италианец се забави твърде много с изстрела и притичалият защитник отклони топката дотолкова, че тя да прелети в корнер покрай десния стълб

Четвърт час преди края гостите върнаха едно попадение чрез резервата Джампаоло Пацини, което обаче справедливо бе отменен заради засада.

Във временното класиране Рома заема 7-ото място с 6 точки от 3 двубоя и мач по-малко. Верона е предпоследен с 1 точка и голова разлика 1:11.