Ювентус спечели купата на Италия, след като спечели с 2:0 финала срещу Лацио, който се игра на стадио „Олимпико“. По този начин „бианконерите“ станаха рекордьори по спечелени купи, тъй като това е дванайста за тях.

Лацио имаше първата ситуация в мача в 6-та минута, когато Кейта Балде направи много добър пробив, който завърши с удар, но топката срещна десния стълб на вратата на Нето.

Ювентус отговори в 7-та минута, когато Гонсало Игуаин отправи много хубав далечен удар, но Томас Стракоша успя да спаси.

Ювентус поведе в 12-та минута, когато Алекс Сандро центрира в наказателното поле на Лацио, където Дани Алвеш от въздуха изпрати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Стракоша.

Две минути по-късно Пауло Дибала отправи добър удар от дистанция, но Стракоша внимаваше и успя да спаси. Вратарят на Лацио направи ново решаващо спасяване в 19-та минута, когато отрази удара на Гонсало Игуаин.

Ювентус удвои своята преднина в 24-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Лацио Алекс Сандро продължи с глава към Леонардо Бонучи, който отблизо не пропусна да изпрати топката във вратата на Стракоша.

Пред Чиро Имобиле се откри много добра възможност в 33-та минута, когато той стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на Нето. В добавеното време на първата част Сергей Милинкович-Савич стреля от добра позиция с глава, но слабо и право в ръцете на Нето.

Лацио се опита да притисне своя съперник в 54-та минута Фелипе Андерсон отправи хубав удар, но Нето внимаше и успя да избие топката в корнер.

Нето се наложи отново да се намесва решаващо в 58-та минута, когато отрази удара с глава на Чиро Имобиле.

Стракоша отново предотврати трети гол в своята врата в 87-та минута, когато спаси удара на Гонсало Игуаин.

Това е дванайста рекордна купа на Италия за Ювентус.