Хърватският национал Анте Ребич във втори пореден мач се превърна в героят за Милан. Нападателят влезе след почивката и донесе успеха на "росонерите" с 1:0 при гостуването на Бреша. Двубоят на стадио "Марио Ригамонти" бе равностоен, като на моменти домакините сериозно притиснаха своя съперник. С решителни намеси се отличи вратарят на гостите Джанлуиджи Донарума, който запази мрежата си суха и се реабилитира за грешката в миналия кръг срещу Удинезе. Все пак Милан се поздрави с успеха и продължи с добрата си фрома, записвайки четвърти пореден успех във всички турнири.

Треньорът на Бреша Еуженио Корини не можеше да разчита на голямата си звезда Марио Балотели, който е наказан, но в стартовите 11 бе Сандро Тонали, който е спряган за редица от европейските грандове.

От своя страна наставникът на "росонерите" Стефнао Пиоли бе направил само една промяна в състава си в сравнение с този в миналия кръг, който победи драматично Удинезе с 3:2. Мястото си на терена отстъпи Джакомо Бонавентура за сметка на турския национал Хакан Чалханоглу. В нападение отново си партнираха Златан Ибрахимович и Рафаел Леао.

Милан стартира агресивно и още в първата минута можее да открие резултата. Франк Кесие получи в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на Бреша и топката излезе в ъглов удар. Минута по-късно "росонерите" поискаха дузпа за игра с ръка на Бизоли в наказателното поле след удар на Ибрахимович, но на главният съдия Паоло Валери бе категоричен и не посочи бялата точка.

След вихреното начало нещата на терена се поуспокоиха и Бреша дори притисна съперника си, но отбраната на "росонерите" се српави.

В 17-ата минута Бенасер стреля опасно покрай десния страничен стълб на Йоронен. Минута по-късно вратарят на домакините извади с последни усилия изстрел на Ибрахимович с глава, след като топката влизаше точно под гредата.

Малко след това стражът на Бреша улови без проблеми удар с глава на Кяер. В следващите минути Милан бе по-активния отбор и притисна съперника си.

Все пак домакините се отърсиха от това и на свой ред изградиха опасни атаки.

В 34-ата минута след изпълнение на ъглов удар, Торегроса бе оставен непокрит на задната греда, но изстрелът му с глава бе неточен и проуфча покрай вратата. Веднага след това Бреша организира нова добра атаката. Сабели центрира в наказателното поле, Айе стреля с глава, но Донарума решително се намеси.

Пет минути преди края на първото полувреме дойде и непростимия пропуск за Милан. Тео Ернандес проби отляво по великолепен начин и подаде успоредно на голлинията към Златан Ибрахимович, който на метър от гол линията стреля в аут пропускайки страхотен шанс да изведе "росонерите напред в резултата.

Домакините стартираха по-добре втората част и Торегроса можеше да вкара изключително красив гол, но акробатичният му удар от въздуха премина на метър от десния страничен стълб на Донарума.

В 54-ата минута вратарят на Милан се намеси решително след удар на Бизоли. Минута по-късно Бреша реализира попадение, но то бе отменено от главния съдия Паоло Валери заради засада на Торегроса.

В 58-ата минута треньорът на "росонерите" Стефано Пиоли включи в игра героят от мача с Удинезе Анте Ребич на мястото на разочаровалия Рафаел Леао.

По-късно Донарума трябваше да спасява плътен удар от границата на наказателното поле на капитана на Бреша. Веднага след това последва нов тежък истрел на Торегроса спасен с една ръка от стража на "росонерите". Веднага след това вратарят на Милан се скара на колегите си пред него. В тези минути домакините използваха импулса в играта си и сериозно притиснаха гостите.

"Росонерите" все пак отговориха десет минути по-късно с удар от дистанция на Хакан Чалханоглу покрай вратата. Все пак гостите ликуваха в 72-ата минута.

Златан Ибрахимович овладя отляво и веднага пусна остър пас в наказателното поле към Саму Кастейехо, който веднага бе блокиран от защитник на Бреша. Топката остана в ничия зона, от което се възползва Анте Ребич и отблизо хърватинът реализира. Това бе и трети гол за него в рамките на два поредни двубоя.

В 75-ата минута Джанлуиджи Донарума отново запази мрежата си суха след като отрази удар на Емануеле Ндой.

В 82-ата минута попадение на Саму Кастейехо бе отменено от рефера Паоло Валери, заради засада на Златан Ибрахимович. Шведът подаде към испанеца, но бе зад защитата на домакините.

Четири по-късно Тео Ернандес напредна самостоятелно в половината на Бреша. Левият бек достигна границата на наказателното поле, след което изстреля снаряд с левия крак, но топката разтресе напречният стълб зад Йорен.

До края на двубоя Бреша притисна Милан, но защитата на "росонерите" удържа на натиска и запази крехкия аванс.

С успеха Милан се изкачи на шестото място в Серия с 31 точки или с четири по-малко от петия Аталанта. От своя страна Бреша заема 18-ата позиция с 15 пункта и е в опасната зона.

БРЕША - МИЛАН 0:1