7 дни, след като капитанът на Фиорентина Давиде Асторе почина в съня си, неговите съотборници отново бяха на терена за най-емоционалния мач в своите кариери. И на „Артемио Франки” „виолетовите” записаха победа в памет на своя „вечен капитан”. Аутсайдерът Беневенто бе победен с 1:0, а единственият гол в мача реализира заелият мястото на Астори в отбраната на тима Витор Уго.

Всичко в неделния следобед във Флоренция бе посветено на починалия на едва 31 години централен защитник. Зрителите бяха подготвили стотици транспаранти, а футболисти, треньорски щаб и шефове на Фиорентина се появиха на терена с фланелки с номер 13 и името на своя капитан.

Преди началото на двубоя на стадиона бе пусната песента на Лучо Дала “Le Rondini”, в която се пее „Мечтай, мечтай, в небето на мечтите”. При обявяването на съставите пък дикторът на стадиона завърши така: „И с номер 13, завинаги наш капитан, Давиде Астори”.

По време на целия двубой феновете скандираха името на Астори, а в 13-ата минута играта бе спряна, за да може паметта на капитана да бъде почетена с една минута аплодисменти, допълнени от великолепна хореография на „виолетовите”.

Най-емоционалният момент обаче предстоеше. Джовани Симеоне имаше отличен шанс за гол малко след това, но не успя да реализира. Защото съдбата искаше друго. А именно – голът за победата да реализира футболиста, който трябваше да замени Астори в титулярния състав, Витор Уго.

В 25-ата минута Рикардо Сапонара центрира от корнер, Уго надскочи всички и с глава реализира за оказалото се и крайно 1:0. След попадението бразилецът извади фланелка със снимка на Астори и козирува пред своя капитан.

През второто полувреме домакините продължиха да бъдат по-солидният отбор на терена, а в добавеното време удар от далечно разстояние на Милан Бадел удари гредата, след което Марко Бенаси не успя да вкара при добавката.

В класирането Фиорентина е на 9-о място с 39 точки, а Беневенто, единственият сигурен изпадащ, остава последен с едва 10 точки.