Милан се наложи с 2:1 над Удинезе в мача от 4-ия кръг на Серия А на "Сан Сиро". Новото попълнение Никола Калинич измъкна победата за "росонерите", реализирайки дебютното си попадение  в 22-ата, а след това оформи крайния резултат с гол в 31-ата минута на срещата. В 82-ата видео асистент реферът пък му измъкна хеттрика под носа. Кевин Лазаня бе точен за 1:1 в 28-ата минута. Така Милан се изкачи на 4-ото място с актив от 9 точки, а Удинезе е на 15-ата позиция с 3.

Домакините получиха добра възможност да открият резултата още в 10-ата минута на мача, но Сусо прати топката много далеч от целта. Две минути по-късно Кевин Лазаня успя да се разпише във вратата на Джанлуиджи Донарума, но голът му бе отменен заради засада с помощта на иновационния Видео асистент рефер.

В 18-ата Никола Калинич засече с глава центрирана топка от ъглов удар, при добавката Леонардо Бонучи бе близо да реализира дебютното си попадение за „росонерите”, но защитник на гостите изчисти от голлинията.

В 22-ата минута Калинич все пак успя да прониже мрежата на Симоне Суфет. Хърватинът получи прецизно подаване на Давиде Калабрия в наказателното поле, което насочи от три метра право във вратата на Удинезе за 1:0.

Само 6 минути по-късно обаче Лазаня върна равенството след груба грешка на Алесио Романьоли. 25-годишният нападател преодоля Донарума с мощен шут в левия ъгъл на вратата  за 1:1.

„Росонерите” бързо върнаха преднината си отново с гол на Калинич в 31-ата минута, който отблизо разстреля вратата на гостите за 2:1.

Втората част започна със сериозен натиск от страна на домакините. Още в 47-ата Джакомо Бонавентура бе близо до реализиране на трето попадение в мрежата на Суфет със задна ножица, но ударът му бе неточен.

След това Рикардо Родригес отлично насочи топката от пряк свободен удар, но отново Суфет се отличи с добър рефлекс, за да извади топката. В 74-ата Давиде Калабрия се оказа очи в очи със стража на Удинезе и стреля, но право в ръцете му.

Калинич можеше да реализира своя първи хеттрик с фланелката на Милан в 82-ата минута, но попадението му отново беше отменено от Видео асистент рефера.

В останалите мачове от Серия А Каляри победи новака СПАЛ с 2:0 като гост. Николо Барела в 17-ата и Жоао Педро в 68-ата минута вкараха попаденията. След победата Каляри заема 10-ото място с 6 точки, а Спал е 12-и с 4.

Торино и Сампдория завършиха при резултат 2:2. Дуван Сапата в 1-ата и Фабио Куалярела в 34-ата минута вкараха за домакините, а Даниеле Базели в 13-ата и Андреа Белоти в 15-ата бяха точни за Сампдория. След равенството Торино е на 5-ото място с актив от 8 точки, а Сампдория е 7-и с 8 пункта.