Рома постигна минимална победа 1:0 при гостуването си срещу Каляри от 36-ия кръг на Серия А. Не може да се каже, че с отборното си представяне римляните заслужаваха успеха, но ако имаше някой от тях, който да се бори със зъби и нокти за него, то това беше вратарят Алисон Бекер. Бразилецът направи няколко ключови спасявания, а сардинци могат да само да съжаляват, че изпуснаха достатъчен брой положения, чрез които можеха дори да спечелят.

Борещите се за своето оцеляване домакини се постараха да връхлетят далеч по-именития си противник от самото начало. Бяха нужни само 20 секунди преди Алесандро Дейола да отправи първия изстрел към вратата на Алисон Бекер, възползвайки се от неточност в защитата на Рома. 22-годишният защитник на гостите Елио Капрадоси също трябваше да се намесва решително мигове по-късно, за да пресече центриране към  свободния да получи Леандро Паволети.

Рома почти не мина центъра в първите 12 минути, но пък при първата си атака отправи ясно предупреждение.  Жерсон се включи умело по фланга и пусна центриране към Ченгиз Юндер, чийто шут от непосредствена близост бе спрян благодарение самопожертвователна изява на Хараламбос Ликоянис.

Малко по-късно обаче турската сензация на Рома блесна в пълна степен. В 14-ата Един Джеко утроти топката с гръб към вратата и я предостави на Юндер отляво в пеналта. Младокът изглеждаше изолиран на около 14-15 метра по диагонала и все пак отправи рядко прецизен шут по тревата. Вратарят Андреа Краньо беше просто зрител, а топката срещна десния стълб, преди да се оплете в мрежата.

Каляри не се отказа от мисълта да напада. В 36-ата минута стражът на Рома Алисон Бекер покри своите съотборници, след като опитът на Артур Йоница да шутира от упор рикошира сериозно в Бруно Перес. Феноменалният рефлекс на Алисон съхрани преднината на римляните.

След паузата статуквото не се промени особено. Каляри беше по-дейният тим и в 55-ата минута изпусна златен шанс за изравняване. Диего Фариас само трябваше да подложи крак, за да засече в празната врата, но някак се размина с паса, който приключи чудесната бърза контраатака на домакините.

Стражът на Рома продължи да бъде в центъра на вниманието и през заключителните минути. В 84-ата минута бразилецът трябваше да покрива голяма грешка на Александър Коларов, който пропусна топката и така тя отиде при резервата Марко Сау. Алисон навреме се приближи до дребничкият нападател, който шутира в тялото му.

По този начин и с голяма доза късмет Рома се възползва от днешната грешна стъпка на Лацио и със 73 точки го изпревари, заемайки третото място. Градският съперник е четвърти със 71.

Каляри от своя страна остава първи под чертата с 33 пункта. 15-ият Киево, 16-ият Кротоне и 17-ият Удинезе имат по 34, а 14-ият СПАЛ също е заплашен със своите 35.