Наполи още повече обезсмисли геройската си победа срещу Ювентус в Серия, допускайки втора грешна стъпка – след поражението с 0:3 от Фиорентина – във финалния спринт към титлата.  Хегемонът в Италия вече почти я докосва, след като в 36-ия кръг на калчото неаполитанци стигнаха само до 2:2 срещу Торино. Така Ювентус се нуждае от само точка в оставащите 2 кръга и ще бъде математически недостижим на върха.

Мачът на „Сан Паоло” стартира с очакван домакински натиск на неаполитанци. Още във 2-ата минута Лоленцо Инсиние застраши вратата на Торино, а вратарят Салваторе Сиригу трябваше да избива в корнер.  В 18-ата отново джобният нападател на „везувиани” беше изтърван, този път да засече центриране в пеналта и пак Сиригу се оказа последната преграда.

Постоянното напрежение, на което Наполи подложи съперника си, даде резултат в 25-ата минута. Тогава централните бранители Бонифаци и Бурдисо разиграваха в наказателното си поле, докато нападателите на противника ги пресираха. Опитният Бурдисо овладя лошо топката около точката на дузпата, а бързоногият Дрийс Мертенс дотича и отблизо я мушна между вратаря и гредата – 1:0.

До почивката домакините имаха още две идеални възможности да увеличат аванса си, но не се възползваха. През втората част в редиците им се забеляза видимо отпускане, а „биковете” се възползваха по най-добрия начин. В 55-ата минута Адем Ляич напомни за най-добрите си дни, като даде фантастичен пас вляво по земя, за да изведе Даниеле Базели на обещаваща позиция. Халфът шутира силно, а топката рикошира сериозно в защитник и прехвърли вратаря Пепе Рейна – 1:1.

Само 4 минути по-късно М’Байе Нианг можеше да хвърли „Сан Паоло” в потрес, ако беше по-прецизен в шута си от границата на пеналта, който премина на сантиметри покрай левия стълб.

Наполи изглеждаше на път да спечели благодарение на своя капитан Марек Хамшик, който се появи в игра като смяна в 69-ата минута и две по-късно реализира страховит гол. Хосе Кайехон с хубав пас намери словака пред дъгата, а след овладяването дойде редът на мълниеносен изстрел в горния ляв ъгъл, който Сиригу само изгледа – 2:1.

В 78-ата минута друга резерва за неаполитанци – Аркадиуш Милик можеше да подсигури победата, но от броени метри полякът засече встрани от десния стълб.

Този пропуск се оказа решаващ, защото Ляич избухна още веднъж в 83-ата минута. Сърбинът метна невероятно центриране от левия фланг, което намери включилия се в предни позиции краен защитник Лоренцо Де Силвестри около точката на дузпата. Той пък нанесе убийствен изстрел с глава, който не остави шансове на Рейна – 2:2.

По този начин Наполи има вече 85 точки и изостава на 6 зад Ювентус  при два оставащи кръга. Торино е 10-и с 48 точки.