Отборът на Наполи стори необходимото при гостуването си срещу Торино и не наложи с красноречивото 5:0 в 36-ия кръг на Серия А. По този начин момчетата на Маурицио Сари направиха много голяма стъпка към второто място, като временно излязоха пред Рома, който тази вечер играе дерби срещу лидера Ювентус.

За неаполитанци отново блестяха познатите фигури в атака – Хосе Кайехон вкара 2 гола, а Дрийс Мертенс, Лоренцо Инсиние и Пьотр Желински също попаднаха сред голмайсторите.

Головата фиеста на „везувиани“ стартира още в 7-ата минута. Централният халф Алан направи изумителен рейд през центъра между няколко съперници, след което даде идеален пас по тревата, извеждайки Кайехон сам срещу вратаря. Бившият ас на Реал Мадрид стреля хладнокръвно по диагонала за 1:0.

Наполи имаше още чисти положения до почивката, но вторият гол падна едва в 60-ата минута. Алан отново беше замесен, като отне топката от съперников играч, а след това комбинира с Желински. Полякът изведе Мертенс отдясно, а белгиецът с първото си докосване даде успореден пас, оставил Инсиние очи в очи с вратрая. Италианецът не показа милост при завършващия удар – 2:0.

Оттук нататък всичко за Торино рухна. В 72-ата минута Ининсие и Мертенс самички организираха контраатака и макар да бяха изправени срещу четирима защитници на домакините, белгиецът съумя да отбележи. Той получи отляво и стигна до наказателното поле, където с рязък финт размина пазача си. Последва шут към близкия ъгъл, при който Харт можеше да се намеси много по-успешно – 3:0.

Пет минути по-късно Кайехон отново се разписа. Мертенс овладя пас отляво и центрира прострелно по тревата. Няколко защитници на Торино само изгледах как топката подминава Харт и стига до непокрития Кайехон при далечната греда. От няколко метра испанецът трудно би могъл да сбърка – 4:0.

Последният гол в мрежата на английския национал падна буквално в следващата атака за неаполитанци. Резервата Марко Рог даде красив висок пас вдясно за Кайехон, който от самата аутлиния сви елегантно към точката на дузпата. Желински изникна тъкмо навреме и нанесе гръмотевичен шут в близкия горен ъгъл – 5:0.

Във временното класиране победата увеличи актива на Наполи до 80 точки, като Рома остава трети със 78. Торино е 9-и с 50 пункта на сметката си без шансове да се бори за местата, даващи право на участие в Лига Европа.