Наполи спечели с 2:0 гостуването на Сампдория на „Луиджи Ферарис“ от 37-ия кръг на Серия А, но „небесносните“ за втора поредна година останаха без шансове за титлата и завършват на второ място в крайното класиране.

Дрийс Мертенс отбеляза гол още в 5-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Лоренцо Инсиние направи много добър рейд в 13-та минута, който бе завършен с хубав удар, но Вид Белец спаси.

Инсиние направи отличен пробив в 27-та минута, който бе завършен с удар, но топката премина встрани от вратата на Белец.

Сампдория можеше да поведе в резултата в 42-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Наполи Джанмарко Ферари бе оставен непокрит и стреля с глава, а топката се спря в напречната греда.

Лоренцо Инсиние получи добър пас в 53-та минута, след което стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Сампдория.

Давид Ковнацки демонстрира завидни технически умения в 61-та минута. Полският нападател си откри пространство в наказателното поле на Наполи, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Пепе Рейна.

Вид Белец направи ново много добро спасяване в 63-та минута, когато отрази удара на Лоренцо Инсиние.

Наполи поведе в 72-та минута, когато Алан комбинира с Аркадиуш Милик, който вкара топката във вратата на Белец.

Вратарят на Сампдория отново демонстрира страхотните си реакции в 80-та минута, когато спаси удара на Лоренцо Инсиние.

Наполи все пак успя да отбележи втори гол в 80-та минута. Марко Руи центрира от корнер в наказателното поле на Сампдория, където Раул Албиол засече топката с глава и я вкара във вратата на Белец.

Наполи завършва сезона на второ място, като кръг преди края е с 88 точки, докато Сампдория е девети с 54 точки.