Наполи продължава да бъде един от трите отбора в Серия А с пълен актив от точки след изиграването на третия кръг в италианското първенство. Неаполитанците постигнаха класическа победа с 3:0 при визитата си на Болоня на стадион „Ренато Дал‘Ара“.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на Наполи. В 12-та минута Симоне Верди стреля от фаул от 18 метра, като насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на Наполи, но Пепе Рейна се разтегна и изби в корнер.

Болоня отбеляза попадение в 19-та минута, което обаче не бе зачетено заради засада на Адам Масина.

Наполи поведе в 66-та минута, когато Лоренцо Инсиние направи впечатляващо центриране в наказателното поле на Болоня, където постави топката на главата на Хосе Кайехон, който изпрати топката във вратата на Антонио Миранте.

Наполи удвои своята преднина в 83-та минута, когато Пулгар подари топката на Дрийс Мертенс, който излезе сам срещу Миранте и прокара топката между краката му, за да я вкара във вратата.

Наполи вкара трети гол в 88-та минута, когато Лоренцо Инсиние направи впечатляващ рейд в наказателното поле на Болоня, след което подаде към Кайехон, а той продължи към Пьотър Зелински, който отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Наполи е с актив от 9 точки и е на второ място с по-лоша голова разлика от лидера Ювентус, но с по-добра от третия Интер. Болоня претърпя първа загуба от началото на сезона, има актив от 4 точки и е на девета позиция.