Наполи размаза с 6:0 като домакин новака Беневенто в мач от четвъртия кръг на Серия А. По този начин неаполитанците продължават със серията от победи. Воденият от Маурицио Сари отбор се изкачи временно на първото място в класирането благодарение на разгромната победа.

Наполи поведе още в 3-та минута на срещата, когато Дрийс Мертенс стреля, но Вид Белец спаси, след което при добавката отблизо Алан вкара топката във вратата на Беневенто.

Наполи удвои своята преднина в 15-та минута, когато Фаузи Гулам подаде към Лоренцо Инсисиние, който с много красиво изпълнение изпрати топката във вратата на Белец.

Белец направи невероятно спасяване в 24-та минута, когато Марек Хамшик стреля опасно с глава, но вратарят внимаваше и успя да се намеси.

Наполи вкара трети гол в 27-та минута, когато Лоренцо Инсиние центрира топката в наказателното поле на Беневенто, където Мертенс отблизо засече топката и я вкара във вратата на Белец.

Наполи поведе с 4:0 в 32-та минута, когато Фаузи Гулам подаде към Хосе Кайехон, който не пропусна да се разпише.

В добавеното време на първата част Наполи можеше да вкара пети гол, но Белец спаси много силния и точен удар на Марек Хамшик.

Съдията Масимилиано Ирати свири дузпа за Наполи в 65-та минута, когато Раман Чизба спъна Емануеле Джакерини в наказателното поле на Беневенто. Дрийс Мертенс реализира наказателния удар и направи резултата 5:0, въпреки че Белец хвана ъгъла.

Съдията Ирати свири втора дузпа за домакините в 90-та минута, когато Виторио Париджини препъна Гулам в наказателното поле на Беневенто. Наказателният удар отново бе реализиран от Дрийс Мертенс, който изпрати топката под плонжа на Белец.

С този успех Наполи събра актив от 12 точки и е временно първи с по-добра голова разлика от Ювентус, докато Беневенто е последен без спечелена точка.

В останалите мачове от кръга Милан спечели с 2:1 срещу Удинезе, СПАЛ загуби с 0:2 от Каляри, а Торино и Сампдория завършиха 2:2.