Отборът на Наполи продължава със силния финален спринт към второто място в Серия А. Южняците надделяха с 3:1 у дома Каляри и временно изпревариха Рома от лелеяната позиция, но това е преди мача на "вълците" от 35-ия кръг.

Момчетата на Маурицио Сари изковаха успеха благодарение на головете на Дрийс Мертенс, който се разписа на два пъти, и Лоренцо Инсиние. Белгиецът се отличи и с асистенция, а други две направи Фаузи Гулам. В края Диего Фариас само оформи крайния резултат, но нищо повече за сардинците.

Мачът започна точно по вкуса на домакините. Още във втората минута Гулам проби по фланга и центрира пред голлинията, където връхлетя Мертенс и щеше да скъса мрежата на островитяните - 1:0.

До почивката имаше още няколко шанса за неаполитанците, но ударите на Мертенс, Инсиние и Марек Хамшик не намериха целта и така Каляри запази някакви шансове за втората част. Но домакините побързаха да убият интригата веднага след подновяването на играта.

Печелившата комбинация от началото на първата част Гулам-Мертенс повтори упражнението и в 50-та минута. Тогава белгиецът получи пред наказателното поле и с мощен шут не остави шансове на вратаря - 2:0.

Така всичко приключи като интрига, а играчите на Наполи се забавляваха. Раул Албиол тресна гредата в 65-та минута, но малко след това класиката вече беше оформена. Този път Мертенс се прояви като асистент, а от паса му се възползва Лоренцо Инисиние, който останал сам срещу вратаря нямаше как да сбърка - 3:0.

В края на мача остана време само Каляри да стигне до почетно попадение. То беше дело на Диего Фариас, но за повече сардинците нямаха нито време, нито възможности, а и желание. Така трите точки останаха в Неапол.

След този развой момчетата на Маурицио Сари събраха 77 точки на втората позиция, с две повече от Рома. Каляри спокойно доиграва сезона със своите 41 точки и не се бори за абсолютно нищо.