Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 срещу Сампдория на стадион „Авива“ в Дъблин. Това бе последната контрола за „червените дяволи“ преди предстоящия им мач за Суперкупата на Европа срещу Реал Мадрид в Скопие, който е на 8 август.

Неманя Матич направи своя неофициален дебют за „червените дяволи“, след като започна сред титулярите на Жозе Моуриньо.

Стартовият състав на Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 2. Виктор Линдельоф, 6. Пол Погба, 9. Ромелу Лукаку, 12. Крис Смолинг, 15. Перейра, 17. Блинд, 22. Мхитарян, 25. Антонио Валенсия, 31. Неманя Матич, 36. Матео Дармиан.

Манчестър Юнайтед поведе в резултата в 10-та минута след отлично организирана контраатака. Хенрих Мхитарян завърши нападението, като изпрати топката във вратата на Пуджони.

Фабио Куаляреала се опита да прехвърли Де Хеа в 16-та минута, но топката прехвърли и вратата и излезе в аут.

Мхитарян бе близо до това да отбележи своя втори гол в срещата в 24-та минута. Антонио Валенсия направи добър пробив, след което подаде към Мхитарян, но Пуджони спаси удара на арменския футболист.

Две минути по-късно пред Ромелу Лукаку се откри първата му отлична възможност. Пуджони обаче спаси и удара на белгийския нападател.

Сампдория успя да изравни резултата в 63-та минута, след като Денис Прае изпрати топката във вратата на Манчестър Юнайтед след далечен удар.

Манчестър Юнайтед отбеляза победното попадение в срещата в 81-та минута, а негов автор бе Хуан Мата.