Рома постигна класически успех с 3:0 при гостуването на Болоня в мача от 31-ия кръг на Серия А и по този начин „вълците“ останаха на шест точки от лидера Ювентус.

Рома поведе в резултата в 26-та минута след гол на Федерико Фасио.

Гостите удвоиха своята преднина в 41-та минута, когато Един Джеко асистира за попадението на Мохамед Салах.

Болоня можеше да върне интригата в мача в 51-та минута, когато след удара Федерико Ди Франческо топката срещна десния стълб на вратата на Войчех Шчесни.

Рома организира много добра атака в 68-та минута, която бе завършена с удар на Диего Пероти, но Антонио Миранте спаси.

Рома отбеляза трети гол в 75-та минута, когато Диего Пероти асистира за попадението на Един Джеко.

След този успех Рома събра актив от 71 точки, докато Болоня е четиринайсти с 34 точки.