Леонардо Бонучи изведе за първи път с капитанската лента отбора на Милан, но „росонерите“ загубиха с 1:2 от Бетис в контролна среща. Двубоят бе белязан от решаващавата намеса на видео повторенията на два пъти.

Милан отбеляза гол още в 12-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Хакан Чалханоглу центрира от фаул, след което Андре Силва вкара. Видеоарбитражът доказа, че Лука Антонели е отклонил топката към Силва, който след това е бил в положение на засада.

В началото на второто полувреме Андре Силва бе много близо до това да вкара гол, но Дани Хименес се намеси решаващо и го отчая със своето спасяване.

Бетис поведе в резултата в 67-та минута след попадение на Фабиан Руис, който порази целта след далечен удар.

Милан изравни резултата в 75-та минута. Съдията свири дузпа за Милан за нарушение срещу Густаво Гомес. Наказателният удар бе реализиран от Андре Силва. Треньорът на Бетис бе бесен от решението на съдията, заради което бе изгонен от треньорската скамейка.

Милан можеше да осъществи пълен обрат малко преди края на мача, когато след центриране от фаул на Чалханоглу в наказателното поле на Бетис, Гомес стреля с глава, но Дани Хименес спаси.

Антонио Донарума направи важно спасяване, след като отрази удара от фаул на Хоакин.

Играчите на Бетис имаха претенции за дузпа при разигралата се ситуация за игра с ръка на Чалханоглу. След намесата на видеоарбитража съдията посочи бялата точка заради игра с ръка на турския национал. Наказателният удар бе реализиран от Тони Санабрия в 89-та минута и по този начин Бетис спечели.

Милан: Сторари (46‘ Антонио Донарума), Калабрия (92 Шимич), Сапата (63‘ Гомес), Бонучи, Антонели (46‘ Абате); Локатели (63‘ Кесие), Монтоливо (81‘ Кутроне), Чалханоглу; Сусо (63‘ Хосе Маури), Андре Силва, Фабио Борини.